Rugby Club Olomouc > Zpráva z turnaje starších žáků v Havířově

Zpráva z turnaje starších žáků v Havířově

1.     Datum a místo:18.05.2014, 10:00 – 13:00, Hřiště RC Havířov
2.     Soupeři: RC Dragon, RC Zlín, RC Vyškov
4.     Druh utkání: Oblastní přebor Moravy, mistrovský turnaj.

Výsledky:
Havířov – Dragon 38 : 0 (12 : 0),
Havířov – Vyškov 36 : 0 (24 : 0),
Havířov – Zlín 31 : 5 (19 : 0)

Družstvo Havířova (Olomouce)  obsadilo na domácím turnaji v Havířově 1. místo s 9 body, s impozantním skóre 105 : 5, viz. níže uvedená tabulka.

7.Hodnocení turnaje :

Dle mého názoru družstvo odehrálo nejlepší turnaj v jarní části soutěže ročníku 2013/2014. Od počátku každého zápasu bylo jenom otázkou času kolik bodů soupeř obdrží. Naše situace byla jednodušší z důvodu nepřítomnosti několika hráčů základní sestavy vyškovského družstva (zúčastnili se MČR kadetů ve Vyškově). Technická i fyzická vyspělost většiny našich hráčů přesahovala možnosti soupeřů. Je jen škoda, že řada bodů padla po individuálních akcích hráčů. Je těžko zlobit se na hráče, který překonal 5 soupeřových hráčů a položil pětku, nicméně tentokrát byla možnost pracovat s celým týmem a vyzkoušet různé taktické varianty. Celkový velmi dobrý dojem z turnaje kazily předhozy, kterých se naše družstvo dopustilo. Svůj vliv na hladký průběh našeho týmu turnajem měla i silná střídačka (k dispozici bylo celkem 17 hráčů) z nichž všechny bylo možno nasadit do zápasu. Ostatní týmy přijely pouze ve 12 nebo 13 hráčích.

a) Utkání s Dragonem od samého začátku působil soupeř odevzdaně, poločasový stav byl sice jenom 12 : 0, ale důvodem byly 3 předhozy v pětkových situacích. Druhý poločas se hrál v podstatě na jedno brankové území, t. j. na území Dragonu. Významně ubylo předhozů, ale řada pětek opět padla po individuálních akcích. Nicméně zaznamenali jsme několik celoplošných akcích když míč prošel 2x přes celou šířku hřiště a akce byla zakončena položením. Konečný výsledek byl 38 : 0 (12 :0).

Body: Kichner -15 (3x5); Krempaský -13 (5+ 4x2), Barabáš - 5, Wardas -5.

b) Utkání s Vyškovem mělo opačný scénář, hráli jsme lépe v prvním poločase než v druhém. Ubylo našich předhozů a naopak po  předhozech Vyškova jsme hned po zahájení zápasu položili Kichnerem dvě pětky. Další pětky v prvním poločase padly hned z výkopu soupeře a následné akci roje (Štefaňák, Slíva). Do druhého poločasu při rozhodnutém zápase nasadil trenér postupně všechny hráče ze střídačky, ale obraz hry se nezměnil. Iniciativa zůstala na naší straně. Pěkná pětka našeho týmu padla po výkopu soupeře a následném rucku následovala rozehrávka na útok a pokládala Dobrovolná na křídle. Poslední pětku položil Novák rovněž hned po výkopu Vyškova. Konečný stav 36 : 0.

Body: Kichner -10(2x5); Štefaňák -  6 (3x2), Lička, Slíva, Dobrovolná  a Novák po -5 bodech.

c) Utkání se Zlínem jsme opět zaznamenali řadu předhozů, ale na konečný výsledek  zápasu to nemělo vliv. První 2 pětky padly po akcích útoku po ose Krempaský, Slováček. Třetí pětku položil Kichner a poločasový stav zápasu byl 19 : 0. V druhém poločase jsme měli opět několik pěkných akcí, ale minimálně 3 z nich skončily předhozem. Nicméně do konce zápasu jsme ještě 2x položili, nejprve po akci útoku Wardas a po akci od naší 22m čára až do brankoviště soupeře Slíva. V závěru zápasu po krátkém nesoustředění na hru jsme po volném kopu Zlína dostali pětku a soupeř upravil na konečných 31 : 5.

Body: Slováček -10 (2x5), Kichner -5, Wardas -5, Slíva – 5, Krempaský – 4, Štefaňák – 2.

8. Připomínky k turnaji z hlediska organizační stránky nejsou, zápasy byly odehrány bez podstatného zpoždění, rozhodčí bez připomínek, organizační stránka vynikající.

Zprávu sepsali : Oleg Kubala a Josef Hrušák