Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Zpráva z turnaje mladších žáků a přípravek odehraný dne 30. 5. 2009 Zlín

Zpráva z turnaje mladších žáků a přípravek odehraný dne 30. 5. 2009 Zlín

3.6.2009

Zpráva z turnaje mladších žáků a přípravek odehraný dne 30. 5. 2009 Zlín

Po celou cestu autobusem z Olomouce do Zlína velmi intenzivně pršelo. Rovněž  po příjezdu do Zlína se situace nezlepšovala a po svolání schůzky pořadatelů, rozhodčího a zástupců klubů bylo dohodnuto turnaj zrušit. Vzhledem k dešti a značné zimě bylo navrženo, že  každý tým kategorie U11 i U13 odehraje pouze  jedno utkání a půjde do šaten. Kolem 11.00 hod. se však vyjasnilo, voda z hřiště zmizela a značně se oteplilo. Za těchto okolností bylo možno odehrát více utkání. Z časových důvodů však už bylo nereálné odehrát turnaj mladších žáků při účasti 5 týmů, ale odehrání turnaje přípravek( při účasti 4 týmů) bylo možné. Naše družstvo U11 tak odehrálo  čtvrtý letošní turnaj.

 

A.    Zpráva z turnaje hráčů přípravky U – 11 Zlín

V turnaji jsme dosáhli těchto  výsledků :

Olomouc  - RC M. Hory 5 : 2 (3 : 1)

Olomouc – RC Zlín 3 : 4 (2 : 2)

Olomouc  - RC Havířov 3 : 2 (2 : 1)

 

Celkové hodnocení družstva na turnaji:

Přítomno bylo celkem 8 hráčů přípravky t. j. Dan Němec, Dušan Jánský, Jiří Linhart, Honzík Vysloužil, Jiří Díbala, Jiří Pishta, Patrik Antal a Martin Berger.  Berger ovšem za přípravku nehrál, neboť byl zařazen do družstva mladších žáků. Turnaje se  zúčastnily 4 družstva a hrálo se systémem každý s každým. Našemu družstvu tentokrát chyběli někteří  velice platní hráči (Berger, Smetana, Schrötter a Bílý). Všechny zápasy byly vyrovnanější než před týdnem na Bystrci a s domácím Zlínem jsme dokonce utrpěli těsnou porážku. RC Zlín neobsadil kategorii ml. žáků a všichni jejich hráči pak hráli za přípravku.

Družstvo je pořád nezkušené, většina chlapců je však rychlá a bojovná. Objevují se náznaky kolektivní hry, ale individuální pojetí zatím převládá. Nejčastěji bodujícím hráčem byl tentokrát Dušan Jánský, který položil 5x. Velmi aktivně si tentokrát počínal Jirka Gibala, který v seskupeních vybojoval řadu míčů. Se Zlínem se prohrálo především proto, že v jejich kádru byl velký a fyzicky disponovaný hráč, který položil 3 ze 4 inkasovaných bodů a naši hráči si s ním nevěděli rady. V turnaji jsme skončili na druhém místě za domácím RC Zlín.

Do příštího turnaje je potřeba zlepšit skládání a pořád jsme ještě nenaučili naše hráče odmítat. Soupeři běžně při zápase odmítají. My však naše hráče odmítání neučíme s tím, že v této kategorii to není povoleno.

 

                                                                                        Zapsal:           ing. Josef  Hrušák

 

B. Zpráva ze zápasů mladších žáků U – 13.

V Kategorii mladších žáků U-13 jsme odehráli dvě utkání.

Přítomni byli 4 hráči Olomouce a 8 hráčů Havířova. Martin Berger, Michal Čádek, Adam Šívr, Zdeněk Vláčil, Lukáš Križnan, Adéla Kokindová, Martin Kubát, Vít Murár, Helena Sadová, Jakub Uhlíř, Dan Walek, Dominik Žemlička.

K prvnímu utkáni jsme nastoupili proti týmu Vyškova, který se připravoval na celostátní turnaj  do kterého se kvalifikovali a naše mužstvo bohužel ne. Dohodlo se proto s trenéry, že utkání bude rozděleno na tři části po deseti minutách s pětiminutovou přestávkou. Stalo se, že naši hráči pravděpodobně ještě povzbuzení z minulé výhry pozapomněli na rady trenérů a bohužel byli blokováni aktivní obranou soupeře a neměli moc šancí na skórování. Hráči Vyškova dělali právě to, co jsem požadoval po našich borcích a to včasné vybíhání na soupeře, a tak bohužel po několika individuálních chybách skončilo utkání výsledkem 6:4.

Druhé utkání proti Ostravě bylo z důvodu časové tísně zkráceno pouze na 1x deset minut. Zápas byl mnohem lepší než ten první, snad to bylo tím, že šli naši hráči do sebe a konečně dělali co mají. Dobrá obrana, včasné vybíhání na soupeře a změna směru útoku. Výsledek tomu odpovídal a vyhráli jsme 3:1.

V sobotu 6.6. 2009 nás čeká  poslední turnaj v Brně. Doufám, že naše družstvo opět předvede bezchybnou hru a bude moct pomýšlet na nejvyšší umístění.

 

                                                                                             Zapsal: Jarda Švec (švéd)     

 

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY