Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Zpráva z turnaje mladších žáků a přípravek odehraný dne 23. 5. 2009 Brno-Bystrc

Zpráva z turnaje mladších žáků a přípravek odehraný dne 23. 5. 2009 Brno-Bystrc

27.5.2009

Naši nejmladší ragbisté se pravděpodobně rozhodli, že zaplní naši klubovnu svými poháry. Po velmi úspěšném minulém víkendu, kde jsme slavili dvě prvenství v Havířově, se nyní konal turnaj přípravek U-11 a mladších žáků U-13 v Brně na Bystrci.

A. Zpráva z turnaje hráčů přípravky U – 11 Brno-Bystrc.

Čtvrtý turnaj kterého se naše družstvo přípravky  zúčastnilo  se odehrál na hřišti RC Bystrc. Naše družstvo bylo  složeno jen z olomouckých hráčů, k dispozici bylo celkem 10 hráčů včetně Dana Němce, ale bez Martina Bergera, který byl zařazen do družstva ml. žáků. Naše družstvo se podruhé stalo vítězem  turnaje U-11. Turnaje se zúčastnilo 5 družstev a hrálo se systémem každý s každým. Celý turnaj byl věrným obrazem turnajů této hráčské kategorie, naše družstvo tentokrát všechny soupeře  předčilo. Naši hráči převyšovali soupeře v rychlosti a v závěru turnaje už i částečně v kolektivnějším pojetí hry. Mezi bodující hráče se zařadili téměř všichni hráči našeho družstva.

Celkové hodnocení družstva na turnaji:

Naše  družstvo mělo obdobné složení jako před týdnem v Havířově. Ze služebně starších hráčů celý turnaj přípravek odehráli (Němec, Schrötter a Vysloužil) a mimo jiné k turnaji nastoupil jeden úplný nováček Dominik Bílý, který k překvapení všech dvakrát skóroval. Jak už bylo řečeno po turnaji v Havířově, máme vesměs nezkušené hráče, ale jsou velmi rychlí a mají chuť do hry. Celým turnajem jsme prošli bez většího zakolísání, snad jen v utkání z Vyškovem došlo po jednoznačném vedení v prvním poločase k dramatičtější situaci v závěru zápasu.

Komentář k jednotlivým zápasům :

Olomouc  – RC Zlín 5 : 0 (3 : 0)

Naši hráči by po celý zápas rychlejší, přistupovali těsně k soupeři a nenechali ho hrát, nicméně opakovaly se chyby z turnaje v Havířově, t. j. každý z hráčů chtěl bodovat individuálně bez pomoci spoluhráčů. Nicméně už v prvním poločase se projevila naše větší rychlost a důraz a do poločasu jsme vedli už 3 : 0. Druhý poločas byl obrazem prvního, každý chtěl sólově uspět, což se nedařilo. Až akce Smetany a dvou Jirků, Díbalu a Linharta přinesla další bod.  Na závěr  se prosadil i úplný nováček Dominik Bílý.

Olomouc - RC Vyškov 5 : 3 (4 : 0)

První poločas prokázal značné zlepšení z naší strany, nehrálo se již tak individuelně, naši hráči se dokázali uvolnit a dostat se za obranu soupeře. Za poločas dvakrát samostatně skóroval Dušan. Pěknou akci předvedli Schrötter s Němcem  a posledně jmenovaný bodoval. Po poločase 4 : 0 se situace zdála být zcela jasná. Po poločase jsme opět dobývali brankoviště soupeře, ale Dominik Bílý a Jirka Linhart při pokládání udělali předhoz v brankovišti. Pak je ještě napodobil Dan Němec a soupeř z protiútoku poprvé skóroval. Pak ještě jedna chyba Němce při jasné bodové situaci a Vyškov se začal osmělovat. Krátce za sebou soupeř dvakrát položil, ale Dušan XXX samostatným únikem stanovil konečný výsledek  5 : 3 v náš prospěch. Z našeho hlediska to byl nejproblematičtější zápas, i když se vše zdálo být na začátku druhého poločasu jasné.

Olomouc – RC Dragon 6 : 2 (2 : 1)

Soupeř z Brna měl fyzicky nejdisponovanější tým, všichni hráči jejich přípravky byli velcí a silní. Silní však byli natolik, že to bylo na úkor jejich pohyblivosti a v závěru  jim také došly síly. Na začátku  se však zápas vyvíjel v jejich  prospěch, největší  hráč soupeře přešel přes několik našich hráčů a položil. Do poločasu se našim hráčům podařilo obrátit výsledek na 2 : 1 v náš prospěch a v druhém poločase jsme již soupeře převyšovali rychlostí a konečný výsledek 6 : 2 hovoří o naší převaze. Ještě jednou však skóroval největší hráč soupeře, kterého nikdo neuměl zastavit, což budiž varováním do příštích zápasů. Skórovalo 5 hráčů, z toho Dušan Jánského dvakrát.

Olomouc – RC Havířov 3 : 0 (1 : 0)

Tento zápas byl vyvrcholením turnaje kategorie U-11, protože oba týmy byly dosud neporaženy, byť Havířov měl za sebou jednu remízu. První poločas se vyznačoval úporným bojem, který vedl k sólování hráčů obou družstev. Nikdo nepřihrál lépe postavenému spoluhráči. Až těsně před poločasem se nám po trestném kopu podařilo  bodovat.  Ve stejné duch jsme pokračovali ve druhém poločase, Smetana v nadějné situaci nepřihrál. Nicméně po rozehrávce němce na Bergera a ten na Dušana Jánského jsme zvýšili na 2 : 0 a soupeř začal hráčsky odcházet. Následovala pěkná kolektivní akce po ose Berger, Gibala, Němec, který upravil na 3 : 0. Následovala ještě akce Smetany a Pishty, ale už bez bodového vyjádření.

Na závěr lze konstatovat,že družstvo přípravky se zápas od zápasu zlepšuje, téměř všichni naši hráči jsou rychlí a jsou schopni se prosadit ve střetu jeden na jednoho. Všichni však mají tendenci hrát sami na sebe a nedokáží  zatím odhadnout, kdy mají přihrát a kdy mají postupovat sami. Je na místě zlepšit skládání a naučit všechny hráče odmítat. Odmítat neumíme a naopak soupeř  nás účinným odmítáním několikrát překvapil.

Zapsal:  ing. Josef  Hrušák

B. Zpráva z turnaje mladších žáků U – 13.

Přítomní: Michal Čádek, Martin Berger, Adam Šívr, Zdeněk Vláčil, Lukáš Križnan, Adéla Kokindová, Martin Kubát, Vít Murár, Jakub Přikryl, Helena Sadová, Jakub Uhlíř,

Dan Walek, Dominik Žemlička.

Začátek turnaje se musel upravit z důvodu komplikací příjezdu našich spoluhráčů z Havířova. Chlapci přijeli opravdu v poslední chvíli, stačili se jen převléct do dresů a hned bez žádného většího rozcvičení vyběhli na hřiště. V prvním poločase nedali soupeřům z Vyškova žádnou šanci a výsledek 4:0 dával šanci na výborný výsledek, bohužel druhý poločas přestali atakovat soupeře a nechali tak hráče z Vyškova hrát. Konečný výsledek byl 5:4.

Následoval zápas s týmem Ostravy a tam už si naši borci dali pozor a nedali protivníkům žádnou šanci na položení. Předčili je hrou v útoku. Konečný výsledek 4:0.

V třetím utkání jsme se setkali s hráči Dragonu Brno a tam bodoval snad každý i Adélka která stále tvrdila že nedostává žádnou přihrávku, bodovalo se jak útokem, tak i rojem.  Výsledek byl 10:1, po poločase 5:1.

Poslední střetnutí bylo s týmem Bystrce, domovského klubu a ani s ním naši chlapci neměli žádný větší problém a po výsledku 7:2 nakonec vyhráli celý turnaj. Musím pochválit všechny hráče za přístup ke hře a pokynům.

V jarní části je to prakticky potřetí vyhraný turnaj, snad se nám podaří nějaké dobré umístění i ve dvou zbylých turnajích co nás ještě čekají. Nejčastěji pokládajícím hráčem byl Vít Murár, ale položil si i Dan, Dominik, Helenka, Jakub, Martin, Zdeněk, Adam, Lukáš, Adélka.

Zapsal: Jarda Švec (švéd)