Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Zápas s Vyškovem

Zápas s Vyškovem

8.4.2008 Olomouc - Vyškov 13:15 (13:3)

"Žádný debakl! Olomoučtí ragbisté byli blízko překvapení. Ještě čtyři minuty před koncem drželi těsné vítězství nad Vyškovem, stabilním účastníkem extraligy. Favorit však v samotném závěru skóre otočil a těsně vyhrál 15:13." - Olomoucký deník pondělí 7.4. 2008

Začátek utkání se nese v duchu nervozity na obou stranách, neboť jde o první zápas po dlouhé zimní pauze a každý očekává jiný průběh. Soupeř nás nutí svojí nátlakovou hrou pouze k bránění, ale velkým množstvím technických chyb se připravuje o větší možnost změnit skóre a naopak my velice dobrou obrannou hrou nedovolujeme soupeři prakticky nic. V tomto duchu se nese prvních patnáct minut utkání. Po tomto čase se začínáme čím dál tím víc osmělovat a hrajeme vyrovnanou partii s favoritem naší skupiny. Vyškov hraje poměrně nečistě což rozhodčí trestá a z jednoho takto nařízeného trestného kopu jdeme do vedení 3:0-Michal Kučera. Zhruba ve 30. minutě se řídíme heslem "drzému štěstí přeje" vynášíme míč z naší 22 a jednou přihrávkou doputuje míč k Richardovi Hladíkovi, který sólem přes více jak půl hřiště pokládá pětku a následnou konverzi proměňuje Michal Kučera a ujímáme se vedení 10:0. Těsně před koncem poločasu proměňujeme další trestný kop Michalem Kučerou a stanovujeme poločasový účet na 13:0. Vedení překvapivé ale za předvedenou /obrannou/ činnost zcela zasloužené. Prvních deset minut druhého poločasu pokračuje ve stejném rytmu, ale již začíná být zřetelné, že fyzická kondice nám patrně nedovolí odehrát celé utkání v tempu. Soupeř nás začíná více a více tlačit k vlastní 22 a zhruba po 15-ti minutách trestným kopem snižuje na 13:3. Tyto body nastartují hráče Vyškova ke zvýšení aktivity a nám se pomalu začíná rozpadat obranná hra, neboť již nejsme schopni reagovat na zrychlení hry a skládky hráč proti hráči již také nejsou to co v první poločase. Tak dostáváme v rozmezí 5-ti minut 2 pětky ale s proměněnou jednou konverzí a rázem je stav 13:15, který ještě dává naději na zdramatizování závěru utkání. Toto přichází pět minut před koncem, kdy po vyhození balonu do křídelního prostoru dochází k přečíslení vyškovské obrany, jdeme si pro pětku ale těsně před brankovištěm nám vypadne míč a je po naději. V úplném závěru utkání nám soupeř dovolí trestný kop ale z poměrně ostrého úhlu, který nekončí tam kde by měl a je po překvapení úvodní kola Poháru KB. Konečný stav 13:15.