Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Vezeme další vítězství a pohár k tomu !!!

Vezeme další vítězství a pohár k tomu !!!

5.5.2009

Vezeme další vítězství a pohár k tomu !!!
Vezeme další vítězství a pohár k tomu !!!

V pořadí druhý jarní turnaj  mladších žáků a přípravek se tentokrát konal za krásného počasí ve Vyškově. Pro nesplnění administrativních podmínek bylo z turnaje vyřazeno družstvo Bystrce a tak v soutěži zůstala pouze čtyři mužstva.

Prvním naším soupeřem byli domácí, kteří jistě chtěli odčinit týden starý neúspěch z Olomouce. Od začátku výborného utkání jsme ale diktovali tempo hry, aktivní celoplošnou obranou jsme nedávali soupeři prostor k útočení a sami podnikali nebezpečné protiútoky, které jsme také čtyřikrát zakončili položením. Nejhezčí akcí zápasu a troufnu si říct i celého turnaje byla naše akce na dva-nula, kdy jsme prošli několika fázemi z naší 10-tky až do  22-tky soupeře, vyčistili celý prostor a náš útočník nikým neatakován pokládá. Výhra 4:2.

Ve druhé našem zápase nás čeká náš finálový soupeř z olomouckého turnaje SR M. Hory. Možná z důvodu sebeuspokojení a možná z důvodu mírného podcenění soupeře hlavně od našich rojníků podáváme velmi špatný výkon a po zásluze prohráváme 0:2.

Vidina dalšího úspěchu a výhry v turnaji je v této chvíli takřka nulová, protože domácí poráží drtivě Dragon 10:4. Naší jedinou šancí je porazit výrazně Dragon. Vyhráváme rekordním výsledkem 9:0 a nebýt mnoha špatně zvolených řešení herních situací (individuální místo kolektivní), skóre by bylo ještě výrazně vyšší. Jsme zpět ve hře o celkové vítězství a v posledním utkání turnaje mezi Vyškovem a M.H. přejeme výhru domácím, kteří nás nezklamou a ve vyrovnaném zápase vyhrávají 4:3.

Díky lepšímu skóre vyhráváme celý turnaj a obhajujeme tak týden staré vítězství z Olomouce.

 

Výsledky:         Olomouc – Vyškov    4:2

                        M. Hory – Dragon      6:6

                        M. Hory – Olomouc   2:0

                        Dragon – Vyškov       4:10

                        Olomouc – Dragon     9:0

                        Vyškov – M. Hory     4:3

 

Pořadí:             1. Olomouc

                        2. Vyškov

                        3. M. Hory

                        4. Dragon

 

Souběžně s turnajem M.Ž. probíhal na vedlejších hřištích i turnaj přípravek. Po dlouhé době jsme byli díky nováčkům schopni postavit samostatné družstvo.Sice jsme zaplatili nováčkovskou daň a všechny zápasy prohráli, ale výkony našich nejmenších ragbistů jsou příslibem do budoucna.

 

Účast: Adam Šívr, Viktor Navrátil, Martin Berger, Michal Bican, Dan Němec, Laďa Smetana, Dan Schrotter, Honza Vysloužil, Jirka Linhart, Jirka Díbala, Dušan Jánský, Patrik Antal a Jirka Pishta.

 

                                                                                              Laco Smička

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY