Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > V neděli zavítalo mužstvo mužů do Prahy

V neděli zavítalo mužstvo mužů do Prahy

29.9.2008 Nosorožci (Slavia B) - RC Olomouc 12:37 (7:20)

V neděli zavítalo mužstvo mužů do Prahy

Po drtivé porážce Zlína ve čtvrtém kole 1.KB ligy měli muži Olomouce za úkol dovést body z Prahy, kam po dlouhé době také v neděli zavítali. Jejich soupeřem bylo mužstvo Nosorožců, čili de facto Slavie B.

Bohužel i přes krásné počasí (či právě proto?) se na nádraží sešlo pouhých 15 hráčů, plus jeden již vyčkával v Praze. Bylo to zčásti zapříčiněno několika nemocemi a také samotným termínem zápasu - hrálo se v neděli od tří hodin, tudíž bylo jasné, že návrat bude pozdní (...a další den do práce).

Praha nás uvítala krásným prosluněným podzimním dnem. Po příchodu do šaten a přípravě na zápas jsme zjistili, že ani Nosorožci nejsou v ideálním počtu. K utkání jsme nastoupili v kombinované sestavě, kde na postu mlynáře se poprvé objevil Berdych, ve druhé řadě si poprvé zahrál celý zápas veliký olomoucký talent Vartoň. Na křídle se po čtvrt roce netrénování objevil Ernst.

Od úvodního hvizdu jsme měli herně navrch, avšak bodově jsme se prosadili až kolem desáté minuty, kdy obranou soupeře výtečně pronikl Hladík a položil jednu ze svých pěti pětek. Nosorožci lépe než my zahrávali standartky, i díky svým tělesným proporcím, ale zejména díky tréninkům s Áčkem, náš roj často propadal a byl neagresivní. Také byly problémy v čištění balónů v maulech a přebíraní v ruckcích. Avšak bylo i několik krásných okamžiků, obdobné těm proti Zlínu, kdy rojníci skvěle chodili do podpory a vytvářeli tak další a další fáze hry. Zato náš útok ten soupeřův jasně převyšoval, což jsme náležitě využívali. Útočníkům se dařila nabourávat někdy křehká obrana Nosorožců, zvláště pak po dobré spolupráci spojek s první tříčtvrtkou (Poledna-Kvapil-Navrátil), díky nimž druhá tříčtvrtka s křídlem (Hladík-Ziegelheim) měli jednodušší práci. Hladík skvěle pronikal, kdy ho musel zastavovat druhý či až třetí hráč (a často také nezastavil vůbec). Škoda jen, že častěji a dříve nenahrával mnohdy osamocenému křídlu, které by tak ještě mohlo zvýšit skóre. Ve druhé půli se scénář hry takřka opakoval. V cca 55. minutě nastoupil ke svému prvnímu utkání za muže další veliká olomoucká naděje Martínek na post křídla.

Celkově se sice nehrálo v moc vysokém tempu, ale některé akce byly jistě pro pár diváků pohledné. Nezazářili jsme, ale body, i s bonusovým, jsme dovezli. V dané situaci jsme odvedli dobrou práci, která u roje občas mohla být ještě lepší.

Poděkování zaslouží Kurka, Januš a Navrátil, kteří se dostavili na utkání i v nepříliš dobrém zdravotním stavu. Vartoň za velice dobré skládky, Hladík za průniky obranou a body. Dále také Martínek jako technický vedoucí a zejména gratulace k pěknému výkonu v prvním utkání za muže.

Sestava: Kurka-Verbich-Prášilík, Vartoň-Januš, Urbánek-Beneš-Mráz, Poledna-Kvapil, Ernst (Martínek)-Navrátil-Hladík-Ziegelheim, Mana

Body: Hladík 5P (25 b.), Ziegelheim 1P (5 b.), Kvapil 1T (3 b.) + 2KPP (4 b.), Navrátil 1KPP (2 b.) 

-goelr

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY