Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Utkání Zlín – Olomouc 10 :17 ( 7: 12 )

Utkání Zlín – Olomouc 10 :17 ( 7: 12 )

18.10.2007 Tak jak jsem to viděl já

Na utkání jsme jeli v počtu 19 hráčů z toho ovšem byli 4 nováčci. Základní sestava byla postavena právě z těchto 15 hráčů, kteří již něco odehráli, nováčci byli připraveni na střídání. Naše sestava nebyla zdaleka ideální.  Zadní řady byly s výjimkou Many a Hladíka složeny výhradně z  loňských juniorů. Přesto právě útočníci rozhodli třemi pětkami o našem vítězství.

Hned po zahájení utkání jsme se dostali na soupeřovu polovici, kterou jsme v prvním poločase opouštěli jen velmi málo. Náš roj udržel vyrovnanou hru s rojem soupeře a z našich míčů se při standardních situacích vytvářel tlak zejména v útočné řadě, i když i rojníci byli v této fázi blízko položeným bodům. V mládežnickém útoku se poprvé prosadil při protiútoku Pavel Navrátil a cca po 10 minutách Hladík. Soupeř do poločasu snížil položením a prokopem na  7:12.

Druhý poločas byl ve znamení tlaku hráčů Zlína a to zejména rojníků, kteří se prosazovali zejména v seskupeních. Často se jim podařilo i několik rojnických fází po sobě, ale k položeným bodům to  nevedlo, protože jejich fáze skončily většinou technickou chybou. Nicméně tlak Zlína se přesto zvyšoval a trestným kopem snížili stav utkání na  10:12. V této fázi jsme prohrávali i vlastní autová vhazování. Vypadalo to tak, že některým rojníkům docházely síly. V útoku se však zlínští hráči neprosadili naopak v okamžiku, kdy jsme se dostali na jejich polovinu, vždy z toho byla pětková šance. Po jednom neúspěšném odkopu soupeře  zachytil odkop Kristián Ernst a po samostatné akci (obešel 4 hráče Zlína) položil pětku u pravého autového praporku a zvýšil na 10 : 17. Krátce na to po akci rojníků převzal míč R. Hladík , ale jeho sólo skončilo složením snad 2 m od soupeřova brankoviště. Krátce na to bylo utkání ukončeno.