Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Utkání mužů: Ostrava - Olomouc 10:15 (0:3)

Utkání mužů: Ostrava - Olomouc 10:15 (0:3)

27.4.2008 RC Ostrava – RC Olomouc 26.4. 2008, 14:00

RC Ostrava – RC Olomouc 26.4. 2008, 14:00. Utkání 3.kola Poháru KB nás zavádí do Ostravy, kde nastupujeme proti místním „Falcons“. Zápas zahajuje rozhodčí Wognitsch výkopem domácího celku.

Špatně zpracovaný míč hráči dovolí domácímu celku atak naší 22tky. Prvních 5 minut se neustále bráníme. Díky těžšímu roji je Ostrava v neustálém tlaku, zvláště pak je to citelné v mlýnech. Poté následuje chvilka, kdy se konečně dostáváme k útoku i my a posunujeme hru ven z naší poloviny směrem k soupeřově pětkovišti. Ve 12. minutě máme trestný kop, který ale jsme neproměnili, avšak stále zůstáváme nedaleko ostravské 22tky. 15. minuta přinesla další trestný kop, jenž Standa Kvapil s přehledem proměnil (0:3). Ve 20. minutě mlýn na půlce, Ostrava vynáší až k naší 22tce, naštěstí se podaří hráče „Falcons“ našim útočníkům zastavit skládkou do autu. Následující pasáž se hra pohybuje mezi 10tkami a přelévá se ze strany na stranu. Jeden z dalších našich nevydařených autů (jedna z našich největších slabin, doslova tragédie) vyhrává soupeř. Ostrava se dostává do naší 22tky díky obrovskému tlaku roje, následuje vyhození na útok a jen díky špatnému rozhodnutí ostravské útokové spojky nedostáváme body. Náš roj není schopný čelit soupeřově váhové přesile, téměř všechny mlýny se jim daří otočit, nejsme schopni danou situaci řešit.

Druhý poločas zahajujeme výkopem proti větru a jarním slunci. Jsme v tlaku a atakujeme soupeřovo brankoviště. Špatně vyřešená situace nás zbavuje možnosti navýšit skóre, namísto pětky jsme potrestáni trestným kopem a rázem jsme zpět na naší polovině. Vzápětí ale naši útočníci si vynutí díky jejich akci trestný kop, ze kterého se podaří Svaťovi Vláčilovi položit pětku. Následující konverze z velkého úhlu jen těsně minula háčko (0:8).

10. minuta přináší fatální chybu zadáka při útoku domácích a dostáváme pětku přímo pod klacky, kdy i následná konverze je proměněna. Stav 7:8. Jsme sice v tlaku, ale vyhodnocení herních situací je přímo tristní. Z našich výhod se stávají výhody pro soupeře, které jsme nuceni bránit, což nás stojí samozřejmě hodně sil. 25. minuta a trestný kop „Falcons“, skóre se mění na 10:8 pro domácí.

Ke konci utkání se snažíme korigovat stav, ale technické chyby nás stojí možnost ještě něco udělat s vývojem utkání. Poslední minuta přinesla infarkt domácím díky fatální chybě dvou ostravských hráčů při nahrávaní. Hrdina zápasů v Ostravě – Roman Ziegelheim – vypichuje nahrávku a po sprintu téměř přes celé hřiště pokládá pětku. Následující kop proměňuje Pavel Navrátil. Konečný stav 10:15.

Z mého pohledu utrpěné vítězství. Nejsme schopni reagovat na herní situace. Zvláště nejsme ale schopni hrát velice jednoduchou věc, kterou ale pravidelně trénujeme, a to, že až po druhé či třetí zpětné nahrávce je kontakt. Celý zápas jsme dělali pořád to samé – jedna nahrávka a kontakt, přitom hřiště bylo dosti široké ke hře našich křídel. Také nejsme schopni reagovat na pokyny ze střídačky, kdy několikrát bylo něco řečeno, ale vždy se udělal přesný opak. Auty byly doslova hrůza. Mělo se častěji házet na Kebyho – čili opět neschopnost reagovat na soupeře. Naše špatné mlýny nebyly dány jen váhovou převahou soupeře, ale i tím, že náš vazač se automaticky odvazoval, čímž se tak zbortila stabilita celého roje, který pak nebyl schopen vůbec čelit soupeřově. Často špatné postavení zadáka, který se buď zapomínal až moc daleko nebo zase zůstal v jedné lajně s ostatními útočníky. Některé kopy naprosto nesmyslné, naopak, když se mělo kopat, nekopalo se. Také je poznat, kdo trénuje a kdo ne. Fyzička u některých je doslova hrůzostrašná – odchození půlku zápasu, předhozy apod.

Není to vyčítaní, ale jen postřehy, aby bylo vidět, kde jsme hodně chybovali a tyto chyby eliminovali.

Vyzdvihl bych fenomenálního Frantu Beneše a Svaťu Vláčila a samozřejmě našeho spasitele Romana Ziegelheima.