Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Tým mužů prohrál ve čtvrtfinále poháru

Tým mužů prohrál ve čtvrtfinále poháru

12.5.2009

Tým mužů prohrál ve čtvrtfinále poháru

V neděli 10.5. se na domácím hřišti odehrálo první kolo play-off, čtvrtfinále Mísy ČSRU mezi Olomoucí a Havířovem. Bohužel jsme byli neúspěšní, prohráli jsme a sezóna pro nás skončila.

RC Olomouc – RC Havířov 17:28 (5:10)

Začali jsme dost zakřiknutě, bez většího nasazení a hlavně bez pohybu. Hosté nás od začátku přitlačili a také otevřeli skóre. V 16.min. proměnili trestný kop a co hůř, hned v 19.min. pronikli přes naše tříčtvrtky rovnou pod branku a položili první pětku. Náš výkon se vůbec nedal srovnat s tím, se kterým jsme uspěli v Havířově. Nedostávali jsme míče do útoku a když se to podařilo, nedokázali si útočníci najít volný prostor. Měli jsme i výhodu několika trestných kopů, ale Michal Kučera neměl svůj den a i z dobrých pozic minul. Až ve 35.min. se nám podařilo protlačit se do brankoviště a Tadeáš Hrčko položil.

Bohužel ani ve druhém poločase tým nedodržoval pokyny trenérů. Nehráli jsme do stran, ale zbytečně jsme se snažili pronikat blízko seskupení, kde jsme byli lehce ubráněni. Sice jsme začali aktivně, ale ve 47.min. jsme nedůraznou obranou umožnili havířovským druhé položení. V 51.min. náš roj konečně zafungoval a Svaťa Vláčil uplatnil svůj agresivní průnik a skončil až v brankovišti. Kučera přidal kop a byli jsme znovu ve hře, stav 12:15 byl otevřený. Jenže vlastní neschopností a nedisciplinovaností jsme umožňovali hostům získávat území a body. Nejdříve byli úspěšní z TK, a v 64.min. po akci z autu a tlačeném maulu jsme dostali další pětku na 12:25. Jiskřičku naděje ještě vykřesal Ríša Hladík, který zakončil akci útoku průnikem kolem autu a snížil na 17:25. Jenže místo závěrečného náporu znovu chybujeme a z TK jsme potrestáni.

Našemu výkonu chyběla tvář a řád, zřejmě jsme čekali, že vítězství přijde samo. Nepřišlo. Jenže soupeř nás nepřehrál, my jsme mu vítězství velmi usnadnili. Bohužel tentokrát chybělo obvyklých 15 bodů z kopů, které do utkání přináší Michal Kučera. Příležitostí ke skórování měl spoustu, pouhé dva body jsou příliš málo. Nezbývá tedy, než Havířovu popřát štěstí v dalším kole play-off.

Sestava RC Olomouc: Walch (41.´Majovský), Dostál, Vláčil (75.´Ernst), Kurka, Urbánek, Ziegelheim Tomáš, Aubrey (60.´Christomidis), Beneš (33.´Kasal), Poledna, Kučera, Barbosa, Hladík, Hrčko, Puha (65.´Ziegelheim R.), Navrátil.

Nestřídali Prášilík, Jabůrek, Polák.

Body: Hrčko 5(P), Vláčil 5(P), Hladík 5(P), Kučera 2(KP).

Vývoj skóre: 0:3, 0:10, 5:10 / 5:15, 12:15, 12:18, 12:25, 17:25, 17:28

 

Pavel Bruno Pala, 10.5.2009

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY