Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Turnaj SŽ – Dragon 12.10.2008

Turnaj SŽ – Dragon 12.10.2008

27.10.2008

Po našem neúspěšném představení ve Vyškově jsme odjížděli na Dragon v očekávání, jaké stopy tento nepodařený turnaj zanechal na psychice našich hráčů. Celých čtrnáct dnů jsme se snažili dostat kluky z herního útlumu.

Na hřiště jsme dorazili s mírným zpožděním, havířovští spoluhráči dokonce chvíli po nás. Po rychlém převlečení a důkladném rozcvičení jsme nastoupili k prvnímu utkání proti domácímu Dragonu. Za prvotní cíl naší hry jsme si určili dobrou obranu a využít každé chyby soupeře k rychlému protiútoku. Tato taktika nám kupodivu vyšla hned na úvod utkání, kdy soupeř ztratil míč a po vydařeném rozehrátí útoku jsme položili pětku (M.Růžička). Hra týmu byla úplně jiná než ve Vyškově.

Kluci se snažili útočit a dobře bránit. Bohužel domácí na rozdíl od nás dokázali využít každou naši sebemenší chybičku a tak utkání skončilo vítězstvím Dragonu 5:17.

Ve druhém našem utkání nás čekal Zlín. Hráči nastupovali do zápasu patřičně nažhavení a odhodlaní za každou cenu zvítězit.Tomu také odpovídal celý první poločas. Za celou dobu jsme soupeře nepustili na naši půlku, vypracovali si několik vyložených šancí, ale ani jednu jsme neproměnili. V soupeřově dvaadvacítce jsme se třikrát dostali do přečíslení 3 na 1, jednou dokonce 4 na 1, ale hráč nesoucí míč vždy zvolil tu nejhorší variantu ze všech možných. NENAHRÁL!!! Stačilo tak málo a zápas mohl být rozhodnutý již v prvním poločase. Ve druhé půli se hra vyrovnala a přišlo na řadu otřepané pořekadlo: Nedáš-dostaneš. Po jedné z mála našich chyb v tomto zápase jsme nesložili a soupeř položil pod klacky. Prohráli jsme po výborném výkonu 0:7. Musím zde ale připomenout, že ragby je kolektivní sport. Kdyby někteří hráči „nesólovali“ mohli jsme s přehledem vyhrát.

Ve třetím zápase jsme tradičně nestačili na rozjetý Vyškov a vysoko prohráli 0:35.

Oproti minulému turnaji došlo k obrovskému zlepšení v nasazení,napadání soupeře,hry v rucku a v neposlední řadě se začalo skládat! Jen tak dál.