Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Turnaj mladších žáků Zlín

Turnaj mladších žáků Zlín

19.4.2008 TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ ZLÍN 12.4.2008

Po pár hubených letech se nám povedlo opět poskládat mužstvo mladších žáků a vydali jsme se na turnaj do Zlína. Na cestě v minibusu byla trenéry vyhlášena soutěž o nejlepšího hráče turnaje a zvolen všemi hráči kapitán mužstva Lukáš Gerych.

Počasí nám moc nepřálo, pršelo a nepříjemně foukalo.

Turnaje se zúčastnilo 15 hráčů: Filip Aleš, Martin Berger, Milan Bukva, Michal Čádek, Lukáš Gerych, Daniel Němec, Aleš Plachý, Filip Pospíšil, Dan Schrötter, Martin Skopal, Radek Skopal, Adam Šívr, Miroslav Šlížek, Honzík Vysloužil, Zdeněk Vláčil.

Turnaj jsme začínali s domácím Zlínem a na našem mužstvu bylo vidět, že většina kluků je na turnaji poprvé. Vzhledem k tomu předvedli kluci ustrašený výkon se spoustou zbytečných chyb. V druhém poločase jsme zaznamenali alespoň čestný bod zásluhou Mirka Šlížka, který utekl mezi dvěma hráči. Konečný výsledek byl sedm ku jedné pro Zlín. 

Druhý zápas naši hráli s pozdějšími vítězi z Vyškova a tomu odpovídal i výsledek devět nula. Hra se malinko zlepšila v druhé polovině zápasu, ale na kvalitního soupeře to nestačilo.

Třetí zápas s Ostravou začal v prvním poločase po vyrovnané hře dobře avšak v  průběhu druhé půle jsme po zbytečných individuálních chybách opět prohráli s výsledkem pět ku jedné pro ostravský tým.

Ke čtvrtému utkání s Havířovem nastoupil z mého pohledu úplně jiný tým. Najednou začali kluci plnit naše pokyny a zjistili, že to jde, snad k tomu přispělo i počasí, které se umoudřilo a přestalo pršet. Soupeře přehráli hlavně průniky jak mezi hráči, tak i po křídle a zaslouženě vyhráli. K výsledku sedm ku nule přispěl svými pěti body Aleš Plachý a po jednom bodu přidal Míra Šlížek a Aleš Filip. Nálada v týmu se zvedla a nastoupili jsme ke svému nejvydařenějšímu utkání s Dragonem Brno.

V tomto zápase předvedli kluci výborný výkon se spoustou krásných akcí a jenom trocha štěstí chyběla, abychom zápas dotáhli do vítězného konce. Utkání skončilo výsledkem pět ku třem. Bod za náš tým v prvním poločase zajistil Zdeněk Vláčil a druhém po jednom položení Mirek Šlížek a Aleš Plachý.

Poslední utkání jsme hráli s rezervou Vyškova, proti které jsme měli velikou výškovou i váhovou převahu a tak zápas byl brzy rozhodnut. Výsledek šest ku nule pro náš tým zajistil Aleš Plachý dvěma body, Mirek Šlížek a Milan Bukva jedním bodem a Zdeněk Vláčil dvěma body.

Na turnaji se odehrála i 3 utkání přípravek, kterých se zúčastnily i 4 naši nejmenší a podali velice dobré výkony ve kterých se všichni i bodově podíleli.

Cestou zpět jsme předali dárek nejlepšímu hráči  našeho týmu kterým byl dle našeho názoru Aleš Plachý a to nejen díky nejvíce zaznamenaných bodů, ale hlavně pro chuť od prvního až po poslední zápas hrát a plnit dobře míněné rady trenérů.

Na prvním turnaji jsme skončili pátí. Máme určitě co zlepšovat, hlavně skládání hráčů, pohyb po hřišti a komunikaci mezi sebou. Takže všichni na tom mákneme a příště to bude ještě lepší.


Rugby zdar Jiří Šívr a Jarda Švec(Švéd)

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY