Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Turnaj mladších žáků VYŠKOV 1. 11. 2008

Turnaj mladších žáků VYŠKOV 1. 11. 2008

5.11.2008

Turnaj mladších žáků VYŠKOV 1. 11. 2008

Na turnaj do Vyškova jsme jeli s dobrou náladou a motivací vyhrát další turnaj a navázat tak na předchozí dva úspěchy. V Olomouci bylo pěkné počasí, ale čím více jsme se přibližovali k Vyškovu, počasí se kazilo a přivítala nás deštivá přeháňka.

Účast: Michal Bican, Michal Čádek, Tomáš Jurka, Daniel Němec, Dan Schrötter, Adam Šívr, Zdeněk Vláčil, Križnan Lukáš, Uhlíř Jakub, Walek Daniel, Adélka.

Výsledky:RCO : Mar. Hory 1 : 4( 0 : 2)
 Body:Walek D.  
 
 RCO : Zlín 3 : 2( 1 : 1)
 Body:2x Walek D., Němec D.  
 
 RCO : Dragon Brno 3 : 2( 1 : 1)
 Body:Bican M., Čádek M., Vláčil Z.  
 
 RCO : Vyškov 1 : 2( 1 : 0)
 Body:Walek D.  
 
 RCO : Bystrc 2 : 0( 0 : 0)
 Body:Šívr A., Vláčil Z.  
 
Umístění:5 zápasů  10 : 10 3. místo

První utkání s Ostravou nám hned ukázalo, že tento turnaj nebude pokračováním předešlých úspěchů. Ve hře chyběl hlavní tahoun Vítek a bylo to znát na výkonu.

Hra byla chaotická a obrana nedostatečná, štěstí bylo, že i hráči Ostravy chybovali. Po utkání jsem společně s trenérem Havířova vysvětlil hráčům, že ragby je kolektivní hra a pokud vypadne ze hry jeden hráč, musí jej svou soustředěnou hrou nahradit další. Dokonce i samotný Vítek radil spoluhráčům jak se zlepšit a hrát lépe.

Druhé utkání s družstvem Zlína bylo od samého začátku do konce jak na houpačce. Pěkné akce se střídaly se špatnými, ale pozitivní na tom bylo, že kluci do hry zapojili i to co jsme se učili na tréninku. Musím vyzdvihnout samostatnou akci Danka Němce po trestném kopu, s jakým přehledem ihned rozehrál a sám skóroval.

Následovalo třetí utkání s Dragonem. Hra už byla pohlednější, ale také se střídali chvilky dobré s nepochopitelným vběhnutím hráče zpět do prostoru plného protihráčů. Po pěkných individuálních akcích jsme nakonec opět vyhráli a čekal nás domácí tým Vyškova.

Čtvrté utkání bylo napínavé a velmi vyrovnané. Bohužel v posledních dvou minutách utkání jsme dostali dva těsně po sobě jdoucí body a nešťastně prohráli utkání, které si zasluhovalo remízu.

Poslední zápas s družstvem Bystrce proběhl v naší režii, i když soupeř měl také pěkné pokusy o skórování, naši kluci protihráče vždy udrželi v dostatečné vzdálenosti od našeho brankoviště.

Mezi jednotlivými utkáními byly vloženy zápasy přípravek, kde hrál za hráče Havířova Dan Schrötter i Danek Němec. Dařilo se oběma a podali opravdu skvělý výkon.

 

Rugby zdar Jarda Švec (Švéd)

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY