Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Turnaj mladších žáků VYŠKOV

Turnaj mladších žáků VYŠKOV

8.11.2007

Turnaj mladších žáků VYŠKOV
Turnaj mladších žáků VYŠKOV

Na turnaj do Vyškova se cestovalo vlakem. Sraz byl o půl deváté. Přišlo 12 hráčů a jako výpomoc tatínek Honzíka Vysloužila a brácha Dana Schröttera, Dominik. České dráhy nezklamaly, výluka na trati u Prostějova, a tak byl vlak odkloněn přes Přerov s desetiminutovým zpožděním.

Po příchodu na hřiště nás čekalo další překvapení v podobě sloučení s hráči Havířova, údajně to bylo předem domluvené. Organizačně to bylo trošku složitější, ale s přípravou kluků před zápasem (převlečení do dresů a rozcvička) mi pomohl jak Dominik, tak tatínek Honzíka.

Sloučený tým nastoupil do prvního zápasu s Dragonem Brno ve změněné formě, než v jaké hrají na tréninku, ale celkem to zvládli. Zápas byl napínavý až do konečného zapískání. Hra se přesouvala z jedné strany na druhou a šance na skórování byly na obou stranách. Drama skončilo zaslouženou remízou.

Po prvním zápase a ohodnocení výšky a vyspělosti soupeřů jsem po dohodě s trenéry Ostravy přesunul Honzíka Vysloužila, Dana Schröttera a Danka Němce do kategorie přípravky. Podle mého názoru si tam zahráli mnohem více a s chutí, než by tomu bylo v hlavní kategorii. Hráli dva zápasy proti Vyškovu a oba mače Ostrava vyhrála.

Do druhého zápasu hoši nastoupili proti soupeři v průměru o hlavu větším, a dobrých deset kilo těžším. Projevilo se to položením bodu Zlína, hned v první minutě. Následovala dobrá obranná fáze celého sloučeného týmu, bohužel však v poslední minutě prvního poločasu položil soupeř další bod. V druhé části, se začalo bránit hned od začátku, a soupeř skóroval na 3:0 až v druhé půli poločasu. V poslední minutě, za asistence útoku, položil hráč Havířova čestný bod.

Třetí zápas byl plně v režii hráčů Vyškova, předčili nás v taktice, přesunu hráčů na hřišti i skládkách, a bylo to patrné i na výsledku. První poločas, co minuta, to bod. V druhém poločase jsme hned v první minutě položili, a začali aktivní obranou napadat soupeře, a tomu začal míč vypadávat z rukou. V poslední minutě po nedorozumění v útoku nám hráči Vyškova přiklepli pátý, konečný bod.

Poslední čtvrtý zápas byl prakticky jako derby Havířov - Ostrava. V první a druhé minutě Ostrava skórovala a pak to byla jen urputná snaha obou mužstev o položení šišky. Z naší strany již žádný bod nepřišel a tak utkání skončilo prohrou 2:0.

Následovalo vyhodnocení turnaje, a převzetí sladké odměny pro každého hráče, a příprava na odjezd zpět do Olomouce.

Na turnaji přítomno 12 hráčů.

Martin Berger, Michal Bican, Milan Bukva, Lukáš Gerych, Daniel Navrátil, Daniel Němec, Daniel Schrötter, Martin Skopal, Adam Šívr, Miroslav Šlížek, Jan Tománek, Honzík Vysloužil.

 

3. 11. 2007 Vyškov Zlín Ostrava Brno Havířov Olomouc bodyskórepořadí
Vyškov R 6 : 03 : 07 : 05 : 1821 : 1 1
Zlín 0 : 6A 4 : 04 : 13 : 1611 : 8 2
Ostrava 0 : 30 : 4G 2 : 32 : 024 : 10 4
Brno 0 : 71 : 43 : 2B 0 : 034 : 13 3
Havířov Olomouc 1 : 51 : 30 : 20 : 0Y 12 : 10 5

(Jarda)

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY