Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Turnaj mladších žáků Olomouc

Turnaj mladších žáků Olomouc

1.5.2008 Zpráva z turnaje ml.žáků a přípravek v Olomouci

Turnaj mladších žáků Olomouc

Druhý jarní turnaj ml. žáků a přípravek se za slunečného počasí uskutečnil u nás v Olomouci. Pro většinu kluků to bylo poprvé, kdy si mohli zahrát na domácím hřišti a před svými rodiči a kamarády.

Po turnaji ve Zlíně, kde nám soupeři v šesti zápasech dali 26 bodů, jsme se celý týden na trénincích věnovali obraně a skládání. Že na tom kluci pracovali zodpovědně ukazuje konečný stav inkasovaných bodů – ve čtyřech zápasech jsme dostali pouhých 8 bodů! Tento výčet mírně zkresluje fakt, že jsme na rozdíl od zlínského turnaje nehráli s Vyškovem“A“ a s Dragonem. V porovnání utkáních s těžkými soupeři, se kterými jsme hráli na obou turnajích (Zlín a M.Hory), je skóre výrazně jiné: turnaj Zlín – skóre 2:12, turnaj Olomouc – skóre se stejnými soupeři 2:5! Zde je vidět obrovské zlepšení obranné fáze hry.

Současně s turnajem ml.žáků probíhal i miniturnaj přípravek,kde jsme měli také několik našich nadějí, ale hned po prvním utkání jsme je odvolali a zařadili do mužstva mladších žáků, kde také nastoupili do utkání a získávali zkušenosti při hře se staršími kamarády.

Účast : Skopal Martin, Skopal Radek, Šlížek Mirek, Plachý Aleš, Bukva Milan, Vysloužil Honza, Navrátil Dan, Berger Martin, Vláčil Zdeněk, Gerych Lukáš, Aleš Filip, Čádek Michal, Schrotter Dan, Němec Dan
 

Výsledky : RCO : Zlín   1 : 3 ( 1 : 1 )  
  Body : Plachý A.      
           
  RCO : Vyškov B 3 : 1 ( 1 : 0 )  
  Body : Plachý A.,Skopal R.,Aleš F.  
           
  RCO : Mar. Hory 1 : 2 ( 0 : 0 )  
  Body : Plachý A.      
           
  RCO : Mar. Hory B 5 : 2 ( 2 : 1 )  
  Body : Šlížek M.3x,Plachý A.,Skopal R.  
           
Umístění : 4 zápasy 2 – 2 10 : 8 8 bodů 5.místo

 

Kapitánem zůstal Lukáš Gerych.

Nejtěžší úkol celého dne byl pro nás trenéry vyhlášení a tím i předání dárků pro našeho nejlepšího hráče. Bylo to těžké především pro výborné výkony všech hráčů během celého turnaje. Samozřejmě se ne vždy vše podařilo tak jak by mělo, ale klady zvítězily nad zápory. Museli jsme přihlédnout i k chování a nasazení při trénincích a po právu jsme vyhlásili nejlepším olomouckým hráčem turnaje RADKA SKOPALA!!! Ještě jednou gratulujeme! Doufáme, že toto ocenění bude motivací pro všechny ostatní a budou se snažit získat tuhle cenu na příštím turnaji pro sebe. 

Ragby zdar!

Vladimír Smička, Jiří Šívr

 
P.S. Ve fotogalerii pod hlavičkou mládež jsou fotky z turnaje

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY