Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Turnaj mladších žáků o “Stříbrnou valašku“

Turnaj mladších žáků o “Stříbrnou valašku“

15.11.2008 Turnaj mladších žáků o “Stříbrnou valašku“ odehraný dne 11. 11. 2008 v Havířově

Turnaj mladších žáků o “Stříbrnou valašku“

Dne 11. 11. 2008 byl ve Zlíně odehrán turnaj mladších žáků “O stříbrnou valašku” za účasti 5 družstev ml. žáků. Turnaje se zúčastnilo osm mladších žáků RC Lokomotiva Olomouc. Naši ml. žáci odehráli turnaj ve společenství s ml. žáky Havířova a někteří se zapojili i do družstev ml. žáků Zlína.

Turnaj mladších žáků skončil jednoznačným vítězstvím družstva OL + Ha, ostatní družstva včetně Poláků z Bytomi byly výrazně slabší. Všichni naši hráči (včetně těch nejmenších) si zahráli 4 zápasy, nikdo se nezranil a nakonec tedy byli všichni spokojeni. Škoda jen, že Adam Šívr byl nemocen a další dva platní hráči (Bican a Borusevych) se na zápas nedostavili, neboť tento turnaj byl ideální pro odzkoušení řady variant hry, nasazení hráčů na různé posty atd.


Konečné pořadí v turnaji : 1. Olomouc + Havířov

                                            2. Bytom ( Polsko)

                                            3. RC Bystrc

                                            4. RC Zlín A

                                            5. RC Zlín B
 

Naše konečná první příčka se zrodilo po těchto výsledcích :

Olomouc + Havířov - RC Zlín A 7 : 0 (2 : 0)

Olomouc + Havířov – RC Bytom 5 : 3 (2 : 0)

Olomouc + Havířov – RC Bystrc 9 : 0 (5 : 0)

Olomouc + Havířov - RC Zlín B 9 : 1 (7 : 0)

Celkové hodnocení družstva na turnaji:

Společné družstvo složené z našich a havířovských hráčů nemělo v průběhu utkání žádné problémy a tedy ani konkurenci. Myslím, že to nebylo na škodu, všichni si do budoucna zvedli sebevědomí. Většina zápasů byla jen otázkou skóre. Jediným vážnějším soupeřem snad bylo družstvo z Bytomi, ale tento těsnější výsledek jsme si zavinili sami nedostatečným soustředěním v závěru utkání. Družstvo mělo (jako konečně vždy v letošním soutěžním ročníku) velkou individualitu v útokové spojce hráči Murárovi z Havířova, který je schopen téměř kdykoliv přejít přes několik hráčů soupeře a sám rozhodnout utkání. Tento hráč ale tentokrát nebyl nejčastěji bodujícím hráčem, protože na pokyn trenérů míče rozděloval spoluhráčům. Celá naše hra byla (na rozdíl od ostatních družstev) kolektivní, s celou řadou pěkných kombinací. Ke zlepšování je toho ale ještě pořád dost. Zejména kvalita přihrávek a také příjem přihrávek (předhozy) já úkolem do budoucnosti. Nejčastěji bodujícím hráčem byl Dan Walek z Havířova, který položil desetkrát.

 

Komentář k jednotlivým zápasům :

Olomouc + Havířov - RC Zlín A 7 : 0 (2 : 0)

Po rozpačitém prvním poločase, který byl chrakterizován řadou našich předhozů, dvakrát bodovala jen útoková spojka Murár se naše družstvo v druhém poločase ujalo iniciativy a neustále zvyšovalo náskok. Většina bodů padla po akci celého družstva, roj předával míče na útok, míče se odehrávaly až na křídlo a křídla, případně zabíhající hráči bodovali. Na začátku 2 – 3 bodových akcí byli rojníci (hlavněVláčil), který první zvedl míč v seskupení. Položit si mohl i Honzík Vysloužil, ale míč mu na křídle těsně před brankovištěm vypadl.

Olomouc + Havířov – RC Bytom 5 : 3 (2 : 0)

Na Poláky naše družstvo ostře nastoupilo a drželo je na jejich polovině. Obě položení v prvním poločase byly docíleny našim kolektivním výkonem. Rojníci (Jurka a Vláčil) vybojovali míč, předali ho na útok a útočníci Havířova pokládali.

V druhém poločase pokračoval náš tlak a po pěkných celohřišťových akcích jsme ještě 3x položili. V těchto fázích byl hodně vidět Vláčil, ale body pokládali hráči Havířova až na 5:0. Zápas byl naprosto jednoznačný, třebaže Poláci byli fyzicky velmi zdatní a rychlí. V týmu byla i dvě dobře rostlá děvčata, která byla při hře vidět. Výkon Poláků však byl individualistický, špatně si přihrávali a měli potíže s rozestavením na hřišti. Nicméně v posledních snad 3 minutách jsme jim dovolili upravit skóre. Nejprve jsme při přihrávce Honzíkovi Vysloužilovi udělali kiks a Poláci položili, hned na to následovala žlutá karta naší útokové spojce Murárovi (za oplácení) a naši se přestali starat o hru a diskutovali. Poláci využili naší ztráty koncentrace a 2 položeními upravili stav zápasu na pro ně přijatelný výsledek 5 : 3. 

Olomouc + Havířov – RC Bystrc 9 : 0 (5 : 0)

Kromě rozpačitého začátku zápasu se vyvíjel zápas naprosto jednoznačně v náš prospěch. Soupeř neskládal a dělal řadu chyb. Blýsknul se Vláčil, který třikrát položil, dvakrát samostatně přeběhl přes celé hřiště. Jinak ovšem byla většina bodů dosažena po kolektivních akcích celého týmu. Rojníci vybojovali míč a předali mlýnovce, respektive útoku a ti snadno bodovali. Na položeních se podíleli další 4 hráči z Havířova, ale v tomto zápase mezi nimi nebyla útoková spojka Murár, který rozděloval míče spoluhráčům. 

Olomouc + Havířov – RC Zlín B 9 : 1 (7 : 0)

Za soupeře hráli tři naši hráči (Tománek Schrotter a Čádek), kteří byli na hřišti vidět, ale i tak byl zápas jednoznačnou záležitostí našeho týmu. Hned na začátku jsme několikrát skórovali po zisku míče ze mlýna nebo z autu, vesměs po kolektivních akcích. V tomto zápase byl vidět Jurka, který jednou položil a hned na další položení přihrál.

V poločase vystřídali všichni náhradníci, včetně Honzíka Vysloužila a družstvo zvolnilo tempo. V této fázi byl v řadách soupeře vidět Němec a Čádek. Poslední naše body na 9:0 pokládali rojníci po pěkné akci, s natlačením hráče do brankoviště soupeře. V závěru soupeř položil “čestný” bod.

 

Zapsal: ing. Josef Hrušák

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY