Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Turnaj mladších žáků Brno Bystrc 13. 9. 2008

Turnaj mladších žáků Brno Bystrc 13. 9. 2008

22.9.2008

Turnaj mladších žáků Brno Bystrc 13. 9. 2008

Nastal čas pro první turnaj v podzimní části roku, poznamenaný odchodem poloviny hráčů do vyšší kategorie starších žáků. V kategorii mladších žáků a přípravky zůstalo 9hráčů, jeden se přihlásil na úterním tréninku a hned s námi jel na turnaj. Ráno při odjezdu nám vypadl ze sestavy Dan Schrötter, který se v pátek zranil při cestě ze školy a tak jsme odjížděli bez jednoho hráče co nám scházel do úplnosti týmu.

Účast: Martin Berger,Michal Bican, Michal Čádek, Tomáš Jurka, Daniel Němec, Adam Šívr, Honzík Vysloužil, Zdeněk Vláčil.

 

RCO : Mar. Hory
 0:2 (0:1)
Body:
   
    
RCO : Vyškov A
 1:2 (1:0)
Body:
Michal Bican  
    
RCO : Vyškov B  7:0 (4:0)
Body:
Adam Šívr, Tomáš Jurka, Martin Berger, Michal Bican 2x, Filip(Ostrava), Michal Čádek   
    
RCO : Brno Bystrc  1:3 (0:2)
Body:Michal Bican  
    
RCO : Dragon Brno  3:2 (1:1)
    
5 zápasů - 4. místo 12:9
 

 

Brno Bystrc nás přivítalo pěkným počasím, trošku byly komplikace s místem pro převlečení, ale záhy se to vyřešilo a mohlo dojít na samotnou hru. Trenéři Ostravy nám pomohli s doplněním družstva o chybějícího hráče.

První utkání jsme zahájili dvoubodovou prohrou s týmem Ostravy, který nakonec skončil na první místě. Hra měla spád a bylo vidět, že kluci mají chuť hrát, bohužel po malých chybách jsme v první poločase dostali první a polovině druhého poločasu druhý bod.

Druhé utkání s družstvem Vyškova A naši hráči prokázali bojovnost a po první části jsme dokonce vedli. Druhá část byla o šancích na obou stranách, nakonec poslední minutka rozhodla o vítězství Vyškova.

Třetí utkání s Vyškovem B bylo nadechnutím po dvou prohraných utkáních. Hráči Vyškova byli složeni prakticky z mladších ročníků a tak bylo možné je přehrát jen individuální technikou, dokonce i Tomáš, který byl po dvou trénincích na svém prvním utkání skóroval.

Na čtvrtý zápas s družstvem Bystrce jsme nastoupili proti domácím, kteří pro nás byli velkou neznámou, protože mají úplně nové mužstvo, dva roky neměli žákovské kategorie. Hra byla vyrovnaná, vítězství jim zajistil jedem hráč převyšující ostatní svou výškou a váhou zhruba o padesát procent větší než u našich, kterého použili vždy při trestném kopu, nebyl pro něj problém i s hráči na těle přeběhnout půl hřiště a skórovat.

Poslední zápas s hráči Dragonu byl opět vyrovnaný. Ostrava nám zapůjčila dva hráče a tak jsme mohli využít i střídání. Na obou stranách bylo mnoho šancí, ale i časté vypadnutí míče.

Po krásných akcích a spolupráci roje i útoku byl zápas pro nás vítězný.

Turnaj se nám vydařil, naše nepatrné obavy z malého počtu hráčů se vytratily po shlédnutí prvních utkání a to tím, že jsme viděli to nadšení a chuť hrát a vyhrát. Všichni si zaslouží pochvalu a doufáme že takto to bude pokračovat i ve Zlíně.

 

Rugby zdar Jirka Šívr a Jarda Švec (Švéd)

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY