Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > 2. ročník Summer touch rugby 2013

2. ročník Summer touch rugby 2013

20.8.2013

Hřiště olomouckých ragbistů se stalo uplynulou sobotu svědkem 2. ročníku Summer Touch Rugby 2013. Týmová soutěž smíšených družstev, z nichž pouze jeden jediný hráč smí být „ragbistou“ a všichni ostatní hráči jsou ryze amatéry, svedla na travnatý povrch téměř stovku hráčů a hráček, kteří spolu navzájem bojovali o cenné medaile a Putovní Pohár Summer Touch Rugby 2013 v bezkontaktním ragby. Což znamená, že soupeře je možné zastavit pouze lehkým dotekem (touchem) oběma rukama v oblasti pasu, na rozdíl od klasického ragby, kde k zastavení soupeře se používá skládka hráče hráčem (tackle). Krásné počasí, výborně připravení rozhodčí a tým pořadatelů od cateringu, zdravotníků až po nosiče ragbyových šišek, se po celý den starali o všechna přihlášená družstva, která hýřila všemi barvami, neboť co tým, to jiná barva sportovních dresů vyrobená přímo na míru pro tuto jedinečnou sportovní událost s jediným krásným cílem a to, představit naší nejširší veřejnosti ragby takové, jaké je -  bez předsudků.
   Zoom gallery

Družstva byla nejprve rozlosována do tří skupin a po odehrání základních kol se hrálo finálové Play Off. První semifinále mezi týmem olomouckého ragbisty Tadeáše Hrčka a týmem s názvem Amatéři vedený Tadeášovým spoluhráčem marcelem Manou, vyznělo lépe pro druhý jmenovaný tým a tak Tadagang tým čekal na utkání o třetí místo a o medaile v barvě bronzu. Soupeř jim vzešel z druhého semifinálového utkání mezi týmemy Tomáše Novotného s názvem RC Metro a týmem „Poledňáků“. Z vítězství se těšíl druhý jmenovaný tým  a tím bylo rozhodnuto, že o třetí místo se utká tým „Tádagang“ spolu s RC Metro. Po základní hrací době i mimořádném prodloužení, byl výsledek stále nerozhodný a tak poprvé došlo na situaci, tzv. „zlaté položení.“  Jinými slovy, kdo dá bod vyhrál a tak se také stalo. Téměř na konci druhého prodloužení se týmu RC Metro podařilo položit ragbyovou šišku do soupeřova brankoviště a výsledkem byla týmová bronzová medaile. Posledním zápasem bylo samotné finále mezi týmem Amatéři a týmem Poledňáci. Toto utkání bylo velmi bohaté na krásné herní situace a při jedné takové z nich se podařilo týmu Poledňáků položit soupeřům body a zajistit si tak zlaté medaile za vítězství v turnaji. Bonusem jim ještě byl Putovní pohár Summer Touch Rugby, který bude nosit štítek s jejich jménem. Turnaj skončil, nejlepší týmy si převzaly své medaile, ale sportovně kulturní akce pokračuje dál. Ragby totiž, jako jediný sport, má tzv. třetí poločas. Krásná kulturní akce, na které jsou zapomenuty všechny  „šrámy z utkání“ a zůstává jen čisté přátelství.  Následná After party s Dj a tanečky jen podtrhla celodenní výbornou atmosféru.

Děkujeme z tohoto místa všem našim partnerů a sponzorům, mediálnímu partneru Týdeníku Olomoucký večerník a o závěrečné slovo jsem požádal prezidenta RC Olomouc Jaromíra Šimka, který řekl: „ O tom, jak moc se nám turnaj povedl, nás následně přesvědčilo další velké množství odehraných utkání mimo soutěž jen tak o pivo či o prestiž a dobrá nálada mezi všemi přítomnými.“ Já si na závěr dovolím připomenout, že Rugby Club Olomouc je zde stále pro Vás již mnoho let a pokud máte zájem rozšířit naše řady, navštivte nás. Jsme zde pro Vás každé úterý a čtvrtek od 17:00 hodin na hřišti RC Olomouc, Třída 17. Listopadu 3, nebo navštivte naše stránky www.olomouc.rugby.cz kde se dozvíte více. Děkujeme Vám všem za účast a těšíme se na Vás na tréninku a nebo při 3. ročníku Summer Touch Rugby.      

foto: Radek Smola 
   Zoom gallery

  Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery

   Zoom gallery Zoom gallery Zoom gallery

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY