Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Soustředění a turnaj SŽ – Havířov 19.10.2008

Soustředění a turnaj SŽ – Havířov 19.10.2008

27.10.2008

Soustředění a turnaj SŽ – Havířov 19.10.2008

Po domluvě s kamarádama z Havířova jsme na turnaj vyrazili o den dřív. Jednak,abychom povzbudili naše mladší žáky, kteří hráli turnaj již v sobotu také v Havířově a jednak abychom si zase společně zatrénovali.

První úkol se zdařil na výbornou, když naši ml.žáci ve společenství s domácím Havířovem po dlouhé době vyhráli celý turnaj. Patří jim velká GRATULACE !!!

Další část naší severní mise - společný trénink - už tak úspěšný nebyl. A to jen z malého počtu hráčů Olomoučáků jelo jen pět - Radek, Růža, Aleš, Lukáš, Mirek a havířovských také nebylo mnoho. Celkem bylo na tréninku 12 hráčů, z toho několik ml.žáků, kteří měli v nohách úspěšný turnaj. Z těchto důvodů nemohl proběhnout trénink tak, jak jsme si představovali. Museli jsme improvizovat a věnovali jsme se hlavně obranné a útočné fázi. Myslím si, že i přes malý počet hráčů byl trénink kvalitní a hlavně to byla výborná příprava před nedělním turnajem. Spaní jsme měli zajištěno přímo v hale, na večeři jsme to měli také kousek, někteří spořádali i dvě porce, seznámili se s paní kuchařkou a pak po malé procházce jsme šli na kutě. Jak probíhalo spaní raději popisovat nebudu.

Nedělní turnaj pro nás začal mírným šokem. Hráči se sešli na domácí turnaj pouze v 11ti. Dalším nepříjemným zjištěním pro nás bylo, když jsme se podívali na rozlosování turnaje. První zápas s Ostravou, druhý s Vyškovem. Dva nejtěžší soupeři na rozehrání. Na můj dotaz proč to tak je, mi bylo řečeno, že abychom je měli brzo za sebou. No jak se říká – jiný kraj, jiný mrav.

Tak tedy na rozehrání – Ostrava – výborný první poločas, kdy jsme dobře bránili, skládali a nepustili soupeře do trvalejšího tlaku. Ve druhé půli se Ostrava přeci jen výrazněji prosadila a prohráváme v jedenácti bez střídání 0:19.

Druhý rozehrávající se zápas s Vyškovem a tradičně vysoká prohra 0:29.

Třetím soupeřem byl Dragon. Kluci jsou opět velice motivovaní a po výborné hře prohráváme nešťastně 0:7. Jak se později ukázalo, kdybychom toto utkání zvládli, skončili bychom na pěkném třetím-pohárovém-místě.

V posledním utkání po samostatných průnicích Radka a Dominika porážíme Zlín a končíme turnaj na konečném čtvrtém místě. Je velká škoda, že jsme nemohli odehrát všechna utkání v plném počtu hráčů, a už vůbec nemluvím o možnosti střídání. Určitě jsme měli na to skončit o stupínek víš.Všem jedenácti odvážným patří velký dík.

 

Rugby zdar!

Vladimír Laco Smička a Jirka Šívr

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY