Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Soustředění a turnaj st.žáků v Olomouci

Soustředění a turnaj st.žáků v Olomouci

17.9.2008

Soustředění a turnaj st.žáků v Olomouci
Soustředění a turnaj st.žáků v Olomouci

Pro tuto sezónu jsme se kvůli malému počtu hráčů v kategorii starších žáků domluvili na spolupráci s RC Havířov. Družstvo bude hrát pod hlavičkou RC Olomouc.

Hráči z Havířova po domluvě trenérů přijeli na nedělní turnaj již v sobotu odpoledne,abychom mohli absolvovat alespoň jeden společný trénink. Po komplikacích s dopravou nakonec havířovští dorazili s mírným zpožděním a tak jsme stihli hodinu a půl potrénovat.

Trénink byl zaměřen hlavně na nácvik základních herních variant a zúčastnilo se ho osm hráčů Havířova a devět hráčů Olomouce. Myslím si, že trénink proběhl jak ke spokojenosti hráčů, tak i trenérů. Určitě tohle malé soustředění musíme v průběhu sezóny ještě zopakovat. Stravování a nocleh byl zajištěn na klubovně RC Olomouc.

Nedělní turnaj byl poznamenán nedostavením se mužstev Dragonu (omluveni), M.Hor (omluveni tel. hodinu před začátkem) a mužstva Bystrce (hrají ve spol. se Zlínem). Nemohu se zbavit dojmu, že je to důsledek pro mě nepochopitelného vyloučení některých žákovských turnajů z bonifikačního programu ČSRU. Zodpovědní činovníci ČSRU by se měli zamyslet nad svou prací, protože takovýmto rozhodnutím znevažují práci trenérů a funkcionářů. Turnaje se tedy zúčastnily pouze týmy Olomouce, Vyškova a Zlína, který střídavě doplňovali hráči druhých mužstev.

Na většině olomouckých hráčů byla před úvodním zápasem vidět velká nervozita. Čekal je první zápas ve vyšší kategorii, poprvé hrát na celé hřiště a navíc se spoluhráči, se kterými se viděli poprvé v sobotu. Navíc jako první soupeř se nám postavil Vyškov. Na některých hráčích Havířova bylo znát, že jsou o rok starší a již jednu sezónu odehráli za st.žáky.

Úvodní zápas s Vyškovem jsme se pouze bránili a já osobně jsem ho bral jako seznamovací s dovednostmi a schopnostmi jednotlivý hráčů. Musím se přiznat, že s výkonem některých hráčů jsem byl zklamán, ale vše přičítám velké nervozitě. Prohráli jsme po matném výkonu plném individuálních chyb (skládání) 32:0. Ve druhém zápase Vyškov porazil Zlín 38:7.

Proti Zlínu jsme nastupovali již s větším sebevědomím a zkušeností z prvního odehraného zápasu. Zlín nás ale hned na začátku zchladil a přibrzdil položením pětky pod „klacky“. Poté jsme ale dokázali hru vyrovnat a místy i začít Zlín posílený o vyškovské hráče přehrávat. Naši hráči přidali na důrazu, začali mít míče z rucků a hlavně skládali! Výsledkem byly tři položené pětky a pro všechny olomoucké hráče první historická výhra ve starších žácích 19:7!!! Gratulace. Samozřejmě bylo k vidění opět spoustu chyb, ale oproti prvnímu zápasu také velké procento úspěšných skládek, vyhrané osobní souboje a pěkné kolektivní i individuální akce.

Příští turnaj hrajeme v neděli 28.9.2008 ve Vyškově.

Rugby zdar!

Vladimír Laco Smička a Jirka Šívr

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY