Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Soustředění "A" mužstva

Soustředění "A" mužstva

15.3.2007 2. - 4. března 2007 v Petrovicích ve Slezsku

Soustředění "A" mužstva

"A" mužstvo Olomouce absolvovalo přípravné soustředění v Petrovicích ve Slezsku.

 

Pátek 2.března 2007

Program soustředění byl zahájen dopoledním tréninkem ještě v areálu Lokotky, původně měla být na programu posilovna ale vzhledem k tomu,že se nám spravilo počasí, byl zařazen ragbyový trénink, jehož náplní byla podpora hráče s míčem a komunikace obranné, resp. útočné fáze hry. Této tréninkové jednotky se zúčastnilo pouze 10 hráčů včetně Pepy Kučery, který s námi na soustředění neodcestoval. O tom, zda trénink splnil očekávání, nechám na aktérech!! Odpolední část tréninku již byla v Petrovicích a sestávala s výběhu do terénu v délce 45 min. Večer probíhal formou diskuse o dalším vývoji rugbyového klubu. Všichni zúčastnění byli seznámeni o tom, že nový výbor rozhodl, kdo neuhradí členské příspěvky, nebude mu vystavena licence. Dalším bodem programu bylo seznámení s možností využití masáží a zřízení funkce technického vedoucího družstva mužů - navržen byl Dominik Králik. Dále byla probrána otázka rozšíření šatny "A"mužstva a nabídka shlédnutí utkání Česká republika vs.Rumunsko v Říčanech.

 

Sobota 3.března 2007

Tento dne bylo v plánu absolvovat tři fáze tréninku, ale díky povětrnostním podmínkám ve Zlatých Horách (spadla zde původně objednaná krytá hala na večerní trénink) jsme program zredukovali na fáze dvě. Ráno byl zařazen rugbyový trénink, jehož náplní byla opět podpora hráče s míčem a hlavně komunikace mezi hráči. Tato fáze probíhala ve dvou rovinách a to nejprve formou pouhého dotyku a následně již se skládáním a snahou přejít přes hráče. Pánové, komunikace mezi hráči nesestává o tom, že na hřišti je to samá pi*o a další květomluva, ale o snaze si pomoci a pohnout se ve hře dopředu. Dalšího komentáře se zdržím a nechám to na Vás, jen doufám, že se tato situace rapidně zlepší. Ještě během dopoledne jsme absolvovali výběh do kopcovitého terénu v okolí a musím s povděkem kvitovat, že k mému překvapení, si všichni přidali další kolečko navíc ač někteří vypadali všelijak. Odpolední část tréninku byla zrušena, viz výše, a namísto toho jsme absolvovali regeneraci a to formou sauny a vířivky. Myslím si, že vynaložené finance na tuto aktivitu se neminuly účinkem.

 

Neděle 4.března 2007

Závěrečný den soustředění byl na programu lehký výběh do okolí s následnými sprinty na místní sjezdovce, poté oběd a odjezd.

Co říci závěrem?

Myslím si, že v rámci sportovní části bylo soustředění absolutně v pořádku, další nechávám na zvážení každého účastníka.

Pochvalu si zaslouží Roman Absatz za zajištění stravování.

Doufám,že tato akce nebyla poslední, které jsme se mi všichni zúčastnili jako řádní členové rugbyového klubu.

 

Počet a jmenný seznam : 23

Jiří Pařízek

Tomáš Kurka

Petr Božek

Dušan Baiza

Richard Januš

Stanislav Kvapil

Jiří Grmela

Ivo Dostál

Jiří Christomidis

Vladimír Janšta

Michal Kučera

Michal Nádvorník

Radek Absatz

Patrik Poledna

Pavel Navrátil

Vladimír Smička

Marcel Mana

David Walch

Dominik Králik

Petr Verbich

Roman Absatz

Tomáš Foerster

Jří Hányš

 

(jirka)

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY