Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Skončila základní část Poháru ČSRU 2009

Skončila základní část Poháru ČSRU 2009

3.5.2009

Skončila základní část Poháru ČSRU 2009

Tento víkend skončila základní část Poháru ČSRU mužů, která se hrála ve třech skupinách. V moravské skupině, kam byl zařazen i náš tým, bylo celkem šest týmů. Hrálo se jednokolově a dosáhli jsme těchto výsledků:

1.kolo: RC JIMI Vyškov – RC Olomouc 37:7

Uhráli jsme slušný výsledek a byli jsme dobrým soupeřem až do chvíle, než jsme odpadli fyzicky. Očekávaná prohra, ale výkon mohl být lepší.

2.kolo: SK Zlín – RC Olomouc 22:12

 Na hřišti Zlína jsme chtěli vyhrát, začátek utkání tomu i odpovídal. Pak se ale zranil Kvapil, přestala fungovat spolupráce všech hráčů a nakonec jsme předvedli jeden z nejhorších sportovních výkonů za poslední roky. Jak moc budeme této porážky litovat se ukázalo po posledním kole.

3.kolo: RC Olomouc – SR Mariánské Hory 39:15

První utkání doma a konečně i slušný výkon. Soupeř sice nastoupil s několika juniory v sestavě, ale rval se o úspěch. Byli jsme však aktivnější ve hře dopředu, v této činnosti vynikal hlavně Ríša Hladík. Hra měla slušné tempo a kdybychom byli důraznější v obraně, mohl být výsledek ještě lepší.

4.kolo: RC Havířov – RC Olomouc 15:27

Naprosto nečekaný výsledek. Bylo nás málo, tak rozsáhlou marodku jsme ještě neměli. Havířov si nechal zkontumovat utkání proti Dragonu ve 3.kole a soustředil se na vítězství nad námi. Ovšem hráči Olomouce nechali na hřišti srdce a odvezli si nečekanou výhru. Byli jsme ragbyovější a hlavně kvalitnější v útočné řadě. Klobouk dolů před všemi, kteří nastoupili.

5.kolo: RC Olomouc – RC Dragon Brno 0:99

Totálně zdecimované mužstvo zraněními nemělo sílu vzdorovat velmi kvalitnímu soupeři. Viděli jsme ukázku moderního ragby se skvělým pohybem hráčů, bohužel ne v našem podání. Raději zapomenout.

 

Odehráli jsme sice jen pět utkání, ale od zápasu ve Zlíně se naše marodka stále rozrůstala. Už v Havířově to bylo na pováženou a proti Dragonu byla naše situace opravdu kritická. Musím říct, že něco podobného jsem ještě nezažil.

Pořadí po základní části v naší skupině:

1.      RC Dragon Brno

2.      RC JIMI Vyškov

3.      SK Zlín

4.      RC Olomouc

5.      RC Havířov

6.      SR Mariánské Hory

Dragon a Vyškov postoupili mezi osm nejlepších týmů a budou hrát play-off Poháru KB, navíc se již nyní kvalifikovali do podzimní Extraligy. Ostatní týmy, včetně RC Olomouc, budou bojovat v play-off Poháru ČSRU, jehož finalisté také získají právo účasti v Extralize. Nejvýhodnější pozici získal SK Zlín, který v posledním kole porazil doma Havířov a odsunul nás až na 4.místo. Utkáme se tedy s RC Havířov, naší lehkou výhodou bude domácí hřiště.

 

Pavel Bruno Pala, 3.5.2009

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY