Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Semifinále G2 Ligy juniorů: porážka našeho týmu ve Vyškově

Semifinále G2 Ligy juniorů: porážka našeho týmu ve Vyškově

1.6.2009

Boj našich juniorů o postup do finále nebyl úspěšný. V deštivém nedělním dopoledni podlehli na hřišti lídra soutěže. Ve finále nastoupí proti Vyškovu Říčany, které trochu překvapivě vyhrály na Tatře 12:10.

RC JIMI Vyškov – SR Mariánské Hory/Olomouc 34:8 (12:3)

Byli jsme kompletní a odhodlaní, ale přesto našemu výkonu něco chybělo. Hráli jsme příliš pasivně a jako bychom čekali na to, že nám soupeř umožní skórovat. V prvním poločase jsme sice měli optickou územní převahu, ale domácí byli maximálně efektivní. Vždy svůj nápor zakončili položením, když jsme jim vlastními chybami umožnili snadný zisk území. Tak se stalo ve 13. a 26.minutě. Náš tým se pokoušel probít do brankoviště, ale všechny útoky byly příliš čitelné, bez překvapení a tak byly pokryty. Skórovali jsme jenom z trestného kopu ve 29.min. Stav 12:3 byl přijatelný a chtěli jsme do druhé půle zvýšit aktivitu.

Jenže místo útočení jsme jen bránili a navíc velmi špatně. Takže skóre začalo narůstat v náš neprospěch, a během dvaceti minut jsme dostali čtyři pětky. Teprve potom se naši chlapci probudili a začali hrát tak, jak měli od začátku. Konečně jsme zkusili pomalé míče kolem rucku, konečně se probudila třetí řada při mlýnech a konečně jsme přidali na agresivitě. To nám přineslo pětku v 59.min., ale bohužel zůstalo už jen u ní.

Očekávali jsme, že soupeře potrápíme více, ale nějak to nešlo. Bylo vidět, že nám chyběla utkání, která naši soupeři zrušili (tři kontumace) a my jsme tak nebyli dostatečně připraveni na těžké utkání. Na druhou stranu je nutné přiznat, že Vyškov má v současné době skvělý tým, který předvádí celoplošné ragby. Zaslouženě postoupil do finále.

Sestava: Vymlátil, Vašut, Šritt, Šmakal (47´Šelešovský), Vartoň, Hanák, Škopek, Vaňhara, Filák, Vávra, Altenburger (59´Mašek), Kubatý, Ther, Martinek (37´Havránek), Kuchařík.

Nestřídali: Krcho, Siráň

Body: Kuchařík 8 (1P, 1TK).

Vývoj skóre: 7:0, 12:0, 12:3 / 17:3, 22:3, 27:3, 34:3, 34:8.