Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > RC Olomouc - RC Zlín 27:13 (13:3)

RC Olomouc - RC Zlín 27:13 (13:3)

23.4.2008 RC OLOMOUC - SK ZLÍN

Začátek utkání byl velmi nervózní, dostali jsme soupeře pod tlak, ale v rozhodujících okamžicích došlo k technickým chybám, které nám zabránili v proniknutí do brankoviště. Naše mužstvo uklidnil až Michal Kučera, který dvěma proměněnými trestnými kopy /ofsajdy/ zajistil vedení 6:0.

Následuje 10 minutová sekvence nepřesné hry na obou stranách /předhozy/ a nám se vůbec nedaří mlýny,kdy těžší a sehranější roj Zlína dokáže přetlačit naše rojníky a auty, hra na jednoho skákajícího je brzy eliminována. V této fázi přechází soupeř aktivní obranou do určitého tlaku, který korunuje trestným kopem a snižuje na 6:3. Z následujícího zahájení hry se dostáváme dobrou prací roje, až do brankoviště soupeře, ale v poslední chvíli skládající hráč Zlína vypíchne míč našemu pokládajícímu míč z ruky. Pohledná akce z naší strany se zrodí v závěru prvního poločasu, kdy po špatném odkopu soupeře vynáší míč zadák a těsně na hranici soupeřovi 22 dochází k rucku ze kterého vyčistíme míč a přes mlýnovou spojku dojde míč až ke Standovi Kvapilovi, který pokládá pětku pod háčko a Michal Kučera následným kopem upravuje skóre na 13:3. Změnu skóre nepřináší ani pokus o drop Michaly Kučery. Poločasový účet 13:3.

2.poločas začal naším náporem, kdy jsme neproměnili trestný kop, ale po seskupení na 10m a třech fázích útoku uvolňuje Richard Hladík Ivoše Dostála a ten prochází do brankoviště a boduje, následnou konverzí Michala Kučery zvyšujeme stav utkání na 20:3. Následuje několik minut hry v naší 22, ale Zlín nic nevytvoří. V okamžiku kdy máme o utkání rozhodnout je na upozornění pomezního rozhodčího nejprve napomenut a následně vyloučen Olda Urbánek. Naše hra se od tohoto okamžiku ztrácí na koncentrovanosti a přesnosti. Zlín využívá většího tlaku v mlýnech a po akci jejich spojky snižuje na 20:8. Po výkopu zatlačujeme Zlín na jeho 22, první akci ještě soupeř udrží naše následující průnik Richarda Hladíka již nikoli a 5 pod háčko a následným kopem Michala Kučery odskakujeme na náskok 27:8. Přestože hrajeme v oslabení následuje několik slibných akcí ale bez úspěchu.V tomto okamžiku začíná na hřišti účinkovat hlavní rozhodčí a ve spolupráci s pomezními předvádí, kdo je vlastně na hřišti pánem. Za údajně nebezpečnou skládku rukou je nejprve napomenut žlutou kartou Michal Kučera, která se po diskusi mění v červenou. Následuje žlutá Richardovi Hladíkovi, která se po slovní přestřelce taktéž mění v červenou. Zápas dohráváme ve 12-ti hráčích a v tomto počtu dostáváme 5, kterou Zlín koriguje stav na 27:13.