Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > RC Olomouc - RC Sokol Mariánské Hory 31:10

RC Olomouc - RC Sokol Mariánské Hory 31:10

10.5.2007 Olomouc se dočkala domácího vítězství

RC Olomouc - RC Sokol Mariánské Hory 31:10

Je krásný prvomájový den, hrajeme doma a navíc proti rivalovi Moravského regionu, scházíme se v dlouho nevídaném počtu 24 hráčů.

Jako správní hostitelé, kteří se řídí heslem: “Když na to máš, tak je to brnkačka“ nastupujeme do utkání pouze ve 14-ti hráčích, protože čekáme až se došourá pan Kučera Josef, pro kterého je patrně začátek zápasu asi příliš brzy. Z tohoto důvodu jsme nuceni improvizovat se složením třetí řady, kdy se na vazači objevuje Cigi st., a tak nejsme schopni eliminovat tlak ostravského roje, který nás přehrává v mlýnech a maulech. I přesto pokládáme první pětku utkání (Kučera M.) a následným kopem určujeme prvotní skóre na 7:0. V této fázi zápasu nás dostává soupeř pod tlak (roj), ale velice dobrým skládáním držíme ostravské chasníky daleko od našeho pětkoviště. Po jedné z našich chyb (přepadávání) soupeř snižuje TK na 7:3. Poté se nám daří po sehraném autu“oloupat banán“a pokládáme druhou pětku (Dostál), kop po pětce neproměňujeme a tak končí poločas za stavu 12:3.

Do druhého poločasu nastupujeme již s Pepou Kučerou na vazači a hra roje se rapidně zlepšuje. V této fázi zápasu přebíráme iniciativu do vlastních rukou a Ostrava již z valné části tahá osud zápasu za ten kratší konec. Důsledkem zlepšené hry roje přibývají na kontě soupeře další 2 pětky (Kučera J.) včetně jednoho úspěšného prokopu upravujeme stav na 24:3. Naší nesoustředěností v oblasti kolem mlýnů dovolujeme soupeři pětkou a následným kopem korigovat stav zápasu na 24:10. Za tohoto stavu zkouší protihráči s výsledkem zápasu ještě něco provést, ale dobré a tvrdé skládky jim berou vítr z plachet. O konečném stavu zápasu rozhoduje pěkná akce útoku na jejímž konci je pátá pětka (Ziegelheim T.) těsně u rohového praporku, M.Kučera proměňuje následný kop a stanovuje konečné skóre na 31:10.

 

Pánové,vidíte,že umíte skládat!!!

 

Body: Kučera J.10 /2P/, Dostál 5 /1P/, Ziegelheim T. 5 /1P/,

Kučera M. 11 /1P,3KPP/

 

Sestava:

Walch-Christomidis-Nádvorník

Kurka-Januš

Urbánek-Ziegelheim T.-Dostál

Poledna-Navrátil

Božek-Kučera M.-Ziegelheim R.-Polák

Mana

 

Střídali: Walch-Verbich, Christomidis-Vláčil, Božek-Kučera J.

Kučera T.

 

(jirka)

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY