Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > První barážové utkání: Olomouc-Bystrc 20:5

První barážové utkání: Olomouc-Bystrc 20:5

12.6.2010

Boj o Extraligu jsme začali skvěle! Na domácí půdě porážíme Bystrc. Za týden se hraje odveta v Brně.

Konečné druhé místo v 1.Lize ragby nám přineslo možnost pokusit se proniknout do nejvyšší soutěže ragby přes dvě barážová utkání, ke kterým byla svým 9.místem v Extralize odsouzena Bystrc. První utkání se hrálo v Olomouci a naši hráči ho zvládli skvěle i přes vysoké horko.

Olomouc-Bystrc 20:5 (15:0)

Do utkání jsme vstoupili s větším nasazením a už ve 4.min. otevřel skóre zápasu úspěšným trestným kopem Michal Kučera. Elán nám vydržel i nadále a v 8.min. trestáme nedůslednost obrany hostů průnikem do brankoviště, pětku položil Patrik Poledna. Potom se hra opticky vyrovnala, ale stále jsme měli územní převahu. Bohužel jsme některé slibné příležitosti na položení nevyužili a naopak jsme nabídli Bystrci dvě příležitosti ke skórování z TK. Naštěstí nebyl jejich kopáč ve formě. Ve 37.min. založili po odkopu protiútok Navrátil s Manou, výborně jsme se dostali za obranu a po dobré hře v podpoře se probil k pětce Richard Hladík. Michal Kučera přidal kop a v poločase držíme nadějných 15:0.

Hned v prvních minutách druhé půle máme příležitost v obranném pásmu hostů, ale místo hry rukama volíme kop po zemi a ztrácíme míč. Bystrc se dlouhým kopem přesune k našemu brankovišti a po dobře sehraném maulu v autu nám v 5.min. pokládá pětku Caldaroni. Z útlumu nám pomáhá tentýž hráč, který v 10.min. dostal žlutou kartu za podkopnutí hráče s míčem. Jenže my nejsme schopni přesilovou hru využít. Dobré šance by byly, ale opět je hráč s míčem řeší špatně, nebo v kontaktu ztratí míč. Napnuté nervy všech diváků uklidní až v 35.min. Sisko Barbasa, který položil pětku po akci celého útoku. Závěrečný náznak tlaku soupeře už ubráníme a po závěrečném hvizdu rozhodčího Šustka slavíme vítězství.

Utkání se hrálo za vysokého horka, které ubíralo hráčům každou minutou na hřišti. I toto jsme zvládli lépe než soupeř.

Sestava Olomouce: 1-Dostál, 2-Vláčil, 3-Mráz, 4-Kurka, 5-Urbánek, 6-Ziegelheim T., 7-Hrčko, 8-Beneš ©, 9-Poledna, 10-Kučera, 11-Barbasa, 12-Kvapil, 13-Hladík, 14-Navrátil, 15-Mana. Střídali: Zemánek, Prášilík, Kasal, Šívr, Hřmela, Šmakal, Polák, Ernst, Martinek.

Body: Kučera 5 (TK, KP), Poledna 5(P), Hladík 5(P), Barbasa 5(P).

Vývoj skóre: 3:0, 8:0, 15:0 / 15:5, 20:5

Rozhodčí: Šustek, Franta, Vyoral

Odvetné utkání se hraje v sobotu 19.6. od 14:00 v Bystrci. Máme za sebou domácí vítězství, ale před sebou ještě velký kus práce k tomu, aby se vytoužený sen stal skutečností. V posledním utkání sezony jde o vše, není nač se šetřit.

Přejeme hráčům hodně štěstí a držíme palce!