Rugby Club Olomouc > První a druhé kolo KB poháru se Hanákům nepovedlo

První a druhé kolo KB poháru se Hanákům nepovedlo

12.4.2009

• Vyškov – Olomouc 37:7 (10:0)

Olomouc opět dokázala i letos Vyškov poměrně potrápit. Domácí v první půli marně hledali recept na aktivní obranu hostí. Po přestávce začali domácí přehrávat Olomouc rukama a to se projevilo i na skóre. Hosté se sice hodně snažili, ale k zakončení jim tentokrát chyběl větší důraz v koncovce. Vyškov měl převahu v mlýnech a autech, ale také v agresivitě v maulech a celkovému hernímu nasazení.

• Zlín – Olomouc 22:12 (13:5)

Kupodivu daleko horší herní projev předvedli hráči Olomouce na zlínské půdě. Hrálo se nepěkné utkání plné takřka školáckých chyb. Přitom prvních cca 7 minut Olomouc ovládala hřiště, přestože inkasovala jako první z trestného kopu, dokázali hráči kontrovat a položit pětku domácím. Bohužel za stavu 5:3 pro Olomouc se zranila útoková spojka Kvapil a celý tým se sesypal jako pověstný domeček z karet. Olomouc selhala na všech frontách - roj v mlýnech a autech, útok si nedokázal přihrát, protože nestál v hloubce, to vše umocněno velmi špatnou hrou zadáka. Celkově týmu chybělo pořádné nasazení, hra trpěla absencí podpory hráče s míčem a celkovou agresivitou. Přitom 15 minut v druhé půli Olomouc zatlačila domácí a dokázala je přehrát, bohužel poté hráči opět usnuli na vavřínech. Tato mizérie se navíc prohlubovala s postupným "rozhádáním" týmu. Překvapením byly ale i velice žalostné skládky 14 hráčů Olomouce. Jedinou světlou vyjímkou v poli byl Tadeáš Hrčko a to ve všech aspektech.