Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Postup do finále 1.KB Ligy!

Postup do finále 1.KB Ligy!

12.10.2008 RC Olomouc – SR Mariánské Hory 32:10 (10:3)

Po čtyřech vítězstvích a jedné porážce v základní části 1.KB Ligy ragby si olomoucký tým mužů vybojoval druhé místo v tabulce a právo utkat se v semifinále play-off se svým soupeřem na domácím hřišti. Tím soupeřem se stal tým ragbyových sokolů z ostravských Mariánských Hor a domácí prostředí nám v sobotu 11.10. skutečně pomohlo.

Hosté přijeli v dostatečném počtu, v dobré sestavě a s vědomím, že můžou jen překvapit. Tak také začali. Hráli pozorně v obraně, snažili se co nejvíc využívat svůj roj s fázemi těsně kolem seskupení. A na našem týmu byla znát nervozita. Byli jsme bez nasazení, nedůrazní a s velmi špatným pohybem hráčů bez míče. Často jsme přicházeli o míč na zemi po průniku, protože naše vzájemná podpora nestála za nic. Velkým zásahem do mužstva bylo nucené střídání Ivoše Dostála už po dvaceti minutách, který nemohl pokračovat po důrazné skládce. Byli jsme nuceni hráče v roji zpřeházet a na mlynáře se postavil David Walch, což nebylo zcela optimální. Prosadili jsme se až ve 34.minutě, kdy po akci roje zakončil pětkou Roman Ziegelheim. Jenže vzápětí nás vrátil znovu do reality Bambik Ševčík, který proměnil TK. Naštěstí jsme ještě těsně před poločasem předvedli krásný průnik středem hřiště i s náležitou podporou a tato důslednost přinesla pětku Patrika Poledny.

Do druhé půle nastoupil na útokovku Michal Kučera, což nám přineslo zklidnění a přehled. Navíc jsme po přestávce přidali více agresivity a nasazení. To se vyplatilo hned ve 3.minutě, kdy pětkou po tlačeném maulu z autu zakončil práci roje Tomáš Ziegelheim. Následný kop proměnil Michal a o deset minut později byl úspěšný i z TK. Zdálo se, že vše už máme pod kontrolou. Jenže Olda Urbánek neudržel nervy na uzdě a byl potrestám žlutou kartou za šlapání na soupeře. Škoda, protože jsme opět umožnili hostům vrátit se do hry. Ti začali hrát krátké fáze rojem, dostali se blízko k našemu brankovišti a po vyhraném mlýnu prorazili naši obranu a snížili na 20:10. Že by obrat? Naštěstí ne. Obětavě jsme bránili a ve 22.minutě jsme i při hře bez jednoho hráče dali pětku. Po mlýnu zakončil pěknou akci Franty a Patrika do zavřené strany Ríša Hladík s kopem Michala. A způsob, jak jsme měli hrát celé utkání, jsme předvedli v nejhezčí akci utkání ve 26.minutě. Po několika fázích hry jsme dostali soupeře téměř k autu, vyhráli jsme čistě ruck a dlouhými přihrávkami zpět jsme přesunuli míč až na křídlo a Pavel Pudlik Navrátil si mohl vychutnat skok do brankoviště.

Výsledek 32:10 sice vypadá přesvědčivě, ale byla to těžká práce, kterou jsme nakonec zvládli. Pomohl nám příchod Michala Kučery, jeho jistota ve hře a při kopech. Škoda, že v některých fázích nehrál ještě víc pro ostatní. Oceňuji také výkon Davida Walche na mlynáři, i když to sem tam skřípalo ve mlýnech i v autech. Potvrdili jsme naše druhé místo a máme plné právo vyzvat RC Bystrc ve finále této soutěže.

Pánové díky a gratuluji!

Sestava: Verbich (Prášilík), Dostál (Kasal, Vartoň), Walch, Kurka (Jabůrek), Januš, Urbánek, Ziegelheim Tomáš (Mráz), Beneš, Poledna, Kvapil, Hladík, Hrčko, Navrátil, Ziegelheim Roman (Kučera), Mana.

Vedoucí mužstva Fišara, trenér Pala.

Body: Kučera 7 (2KP, 1TK), Ziegelheim R. 5 (P), Poledna 5 (P), Ziegelheim T. 5 (P), Hladík 5 (P), Navrátil 5 (P).

Žlutá karta: Urbánek

Pohled po utkání:

David Walch (dnes většinu utkání na mlynáři): „Moc jsem nevěděl, co mám na mlynáři dělat. A házení autů taky není pro mě. Ale jinak se mi hrálo dobře.“ Bruno: „Neměli jsme jinou možnost, než po zranění Ivoše dát na mlynáře Davida. Mlýny celkem zvládl, vhazování autů už bylo horší. Ovšem David je typický hráč pro tým, odvádí černou práci a hraje tam, kde ho mužstvo potřebuje. Jsem rád, že ho máme v týmu.“

Pavel Navrátil (dnes tříčtvrtka, ve druhém poločase křídlo): „Náš výkon v první půli byl tragický, Ostrava nás svou hrou zaskočila. Díky zlepšenému nasazení ve druhé půli už to bylo lepší. Já sám se líp cítím na křídle, tříčtvrtku jsem dlouho nehrál a nebylo to ono. A moje pětka byla po pěkné akci týmu, kdy jsme si konečně poslali míč až na křídlo.“ Bruno: „Na křídle je Pudlik jistota, ale nesmí chtít porážet hráče jako Lomu. Na tříčtvrtce chybí lepší čtení soupeře a víc drzosti. Těší mě, že se stabilně prosadil do sestavy a doufám že vydrží.“

Pavel Pala (trenér): „Myslel jsem si, že si utkání užiju stejně jako to se Zlínem. Ale po patnácti minutách jsem musel opustit balkon a jít hráčům domluvit. Předvedená hra sice nebyla podle mých představ, ale soupeř hrál výborně, vyhráli jsme a opět jsme dali pět pětek.“ Bruno: „Tvůj dnešní výkon nebyl moc profesionální, zkus trochu omezit pobíhání kolem hřiště a šetři si hlasivky. Stejně tě hráči neposlouchají.“