Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Porada zástupců moravských klubů

Porada zástupců moravských klubů

21.8.2009

Porada zástupců moravských klubů

Ve středu v podvečer se zašli zástupci moravských klubů s předsedou STK oblasti Morava Mgr.Miroslavem Šustkem, který je seznámil s novým systémem mládežnických soutěží. Na poradě se také dohodly termíny soutěží kadetů a žáků a řešilo hostování hráčů ve společenstvích.


Nový systém soutěží mládeže
Olomouc 19.8.2009 – Na úvod porady M.Šustek oznámil nepříjemnou zprávu, z moravské regionální soutěže kadetů se odhlásil Dragon Brno pro nedostatek hráčů, takže přihlášené týmy Vyškov, Mariánské Hory, Zlín a Havířov (společenství Havířova, Olomouce a Bystrce) se střetnou čtyřkolově. Podle nového systému soutěží se první tři týmy regionálních soutěží Čech a Moravy utkají ve dvou kvalifikačních celostátních turnajích – jeden na podzim, druhý na jaře – aby se pak první čtyři týmy tabulky celostátních turnajů utkaly ve dvoudenním finálovém turnaji o titul přeborníka republiky.

Starší žáci, na rozdíl od minulých sezón, budou muset absolvovat všech pět vypsaných turnajů regionálního přeboru, aby se mohli kvalifikovat do dvou celostátních turnajů na závěr sezóny. Do celostátních turnajů postoupí první tři týmy a podobně jako u kadetů se bude na závěr hrát finálový turnaj, do kterého se kvalifikuje prvních šest týmů z tabulky dvou kvalifikačních turnajů. Do finálového turnaje si družstva nepřinesou žádné body z předchozích kvalifikačních turnajů, budou začínat od nuly. Do regionální soutěže na Moravě jsou přihlášena družstva Vyškova, Dragonu Brno, Zlína, Havířova (společenství s Olomoucí) a Mariánských Hor.

Mladší žáci mají systém shodný se staršími žáky. Moravskou regionální soutěž by měly hrát týmy Vyškova, Dragonu Brno, Bystrce, Zlína, Olomouce, Havířova a Mariánských Hor. Na poradě padl návrh, aby se vytvořil hrací systém, ve kterém každé družstvo odehraje v turnaji jen 4 utkání, to proto, aby se délka turnajů nadmíru neprotahovala. To znamená, že v každém turnaji by se jedno družstvo s některým se soupeřů neutkalo, podobně se už hrál před několika lety přebor starších žáků. Nakonec se však dohodlo, že se tímto řešením počká na situaci ve Zlíně, zástupci Zlína zatím nemohli potvrdit, zda družstvo mladších žáků vůbec budou mít. Takže navrhované řešení by se uplatnilo až po potvrzení Zlína v září.

Při turnajích mladších žáků budou i turnaje přípravek U11, benjamínci však nebudou mít žádnou celostátní soutěž.

Zástupci Havířova přítomné upozornili na dva zahraniční turnaje, na které pořadatelé zvou moravské (případně i české) kluby havířovským prostřednictvím. Jednak je to sedmičkový turnaj kadetů v Sosnowci, organizuje ho Slezský svaz ragby, jednak je to turnaj žáků U15, U13 a U11 v Krakově. Oba turnaje se hrají shodou okolností ve stejný den 19.září. Na turnaj v Sosnowci už je přihlášen Zlín a Havířov, na turnaj do Krakova se zatím přihlásil Havířov.

V závěru M.Šustek, který je rovněž předsedou komise rozhodčích, upozornil na změny a úpravy pravidel, jak byly klubům rozeslány v tomto týdnu, zvláště upozornil na poslední úpravy ELV (experimentální variace pravidel).

 

Termíny soutěží mládeže na Moravě

Kadeti

1.kolo 12.09. Zlín - Havířov   4.kolo 10.10. M.Hory - Vyškov
  19.09. Vyškov - M.Hory    10.10. Havířov - Zlín
2.kolo 26.09. Havířov - Vyškov  5.kolo 17.10. Vyškov - Havířov
 26.09. M.Hory - Zlín   17.10. Zlín - M.Hory
3.kolo 03.10. Zlín - Vyškov  6.kolo 24.10. Vyškov - Zlín
 03.10. Havířov - M.Hory   24.10. M.Hory - Havířov

31.10.(7.11.) I. Celostátní turnaj (první tři z RT Moravy)


Starší žáci

1.turnaj 13.09. Zlín  4.turnaj 11.10. Havířov
2.turnaj 27.09. M.Hory  5.turnaj 18.10. Dragon
3.turnaj 04.10. Olomouc  

24.10. I. celostátní turnaj(první tři z RT Moravy)

Mladší žáci

1.turnaj 12.09. M.Hory  4.turnaj 10.10. Zlín
2.turnaj 26.09. Havířov  5.turnaj 17.10. Bystrc
3.turnaj 03.10. Olomouc  6.turnaj 24.10. Dragon

31.10. I. Celostátní turnaj (první tři z RT Moravy)

 

 

(převzato z webu Havířova)

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY