Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Olomouc pokračovala ve svém vítězném tažení i v Praze

Olomouc pokračovala ve svém vítězném tažení i v Praze

10.5.2007 RC Slavia Praha Nosorožci - RC Olomouc 12:15

Na utkání se soupeřem, kde si máme vylepšit skóre a chuť do ragby, se scházíme v počtu 14-ti hráčů, nepochopím přístup lidí, kteří i přes nesmyslný začátek utkání nejsou schopni si pracovní povinnosti zařídit tak, aby byli na poslední zápas sezony nastoupit. Je to nefér hlavně vůči spoluhráčům. Ale již dosti nářků nad něčím, co je asi neřešitelné a vraťme se zpátky ke zhodnocení odehraného zápasu. Co napsat?

V šatně si řekneme, že se do zápasu vrhneme po hlavě a zkusíme soupeře přitlačit na jeho polovině, ale opak je pravdou. Vím, že sestava mužstva na křídlech asi není to pravé ořechové, ale i na těchto postech nastoupili hráči, kteří hrají již nějaký ten pátek. Jejich pohyb po hřišti tomu ale neodpovídá. A proto po deseti minutách hry dostáváme první pětku přímo pod klacky a následným úspěšným kop je rázem stav 0:7 v náš neprospěch. Poté přichází naše vzepětí a i přes značně kombinovanou sestavu roje se nám daří celkem bez problémů vyhrávat naše auty, mlýny a poměrně dosti míčů je i se soupeřových autů. Dochází stále ale k velkému počtu ztrát míčů při zakládání útočné fáze hry – předhozům – a tím ke zbytečnému vysilování rojníků při mlýnech. I přes tyto negativa jedna pozitivní věc a to, že se nám dvěma pětkami daří otočit poločasový výsledek na 10:7 po pětkách Navrátila a Poláka, které pokládáme u rohového praporku. Chybí kopáč a tak se pokouší Kurka, skórovat se mu avšak nedaří.

Druhý poločas se nese v duchu stejného “antiragby“ ze strany Nosorožců, chvílemi si připadám, že hrajeme pouze překopávanou. Kvituji s povděkem, že jsme nepřijali vhozenou rukavici, ale snažíme se v rámci možností a sestavy hrát něco, na co se dá alespoň chvilkami dívat. A proto po jedné z mála pěkných akcí znovu pokládáme (Navrátil), ale opět u rohového praporku, tentokrát pokus Vláčila –neúspěšný, stav 15:7. Za tohoto stavu Nosorožci zamíchají sestavou a po jejich jediné, ale velice pohledné akci, pokládají svoji druhou pětku a to křídlem do relativně výhodné pozice na následný kop, který končí mimo háčka. Stav 15:12. Tyto čísla se objevují na ukazateli skóre pět minut před koncem zápasu, kdy se hra odehrává již pouze na polovině hřiště a tak zápas i končí.

Děkuji všem kteří si “udělali“ čas a na zápas odcestovali. Zůčastnění hráči děkují za výborný a velmi obětavý výkon našemu trenérovi přímo - DÍKY JIRKO ZA SKVĚLOU HRU!

Doufám, že podzimní část sezony se ponese v týmovém duchu a že nejednoho soupeře takto potrápíme.

Body: Navrátil 2P, Polák 1P