Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Old Boys Olomouc krůček od vítězství...

Old Boys Olomouc krůček od vítězství...

13.4.2014

V sobotu 12. dubna se na hřišti RC Olmouc konal 2. ročník turnaje Veteránů s názvem Memoriál Miloše Dobrého. Původně nahlášené družstvo Old Boys Praha bohužel nedorazilo a tak se na zeleném pažitu mezi dvěma "Háčky" potkala tři družstva a to: Moravskoslezští Orli, Old Boys Vyškov a domácí Old Boys Olomouc. Jako první nastoupila proti sobě družstva Vyškova a Olomouce. Bylo to velmi vyrovnané utkání od začátku do konce a remíza 5:5 byla spravedlivým výsledkem. Druhé utkání mělo svého favorita v podobě loňského vítěze týmu Moravskoslezští Orli. Orli nastoupili proti týmu z Vyškova a ukazatel skóre se po celý první poločas nezměnil. Za stavu 0:0 se vykročilo do poločasu druhého. Tam už se skóre měnilo a to hned čtyřikrát. Jednou na straně hráčů z Vyškova a třikrát na straně Orlů. Utkání skončilo poměrem 15:5 pro Orli. Poslední utkání slibovalo bojovné utkání již od počátku. Domácí Old Boys proti loňskému vítězi. Všem bylo vše jasné. Kdo vyhraje toto utkání, bude vítěz. První pětku pokládají hráči Olomouce a ujímají se vedení. Vzápětí mohla přijít i pětka druhá, ale šišatý míč ne a ne poslouchat. Orli pokládají pětku a srovnávají na 5:5. Že to bude výsledek konečný nečekal nikdo. Olomoučtí hráči se dvěma remízami, ale bez prohry končí na druhém místě a pokud je pravda, že tým Orlů už skoro rok a půl neprohrál, potom je výsledek našich hráčů krásným uctěním památky všech našich kamarádů ragbistů v čele se zakladatelem olomouckého ragby ing. Milošem Dobrým, jehož jméno je na krásné trofeji, kterou stejně jako v loňském roce převzal kapitán týmu Moravskoslezští Orli Vladimír Smička. Závěrem bych rád dodal, že turnaj měl skvělou úroveň, hřiště bylo skvěle připravené, pivo mělo správnou teplotu a turnaj přilákal na hřiště i na tribuny plno skvělých hráčů, diváků a přátel ragby a tak pevně doufám, že se při takovéto akci nevidíme naposled a nebo až zase příští rok.