Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > O víkendu hráli jen junioři – výhra na Slavii

O víkendu hráli jen junioři – výhra na Slavii

6.10.2008 RC Slavia Praha – SR Mariánské Hory 0:62 (0:33)

O víkendu hráli jen junioři – výhra na Slavii

Po nucené týdenní pauze způsobené odložením utkání s Dragonem Brno, zajížděl tým juniorů ve 4.kole G2 Ligy juniorů do Prahy na hřiště Slavie. Cíl byl jasný, odvézt si vítězství. Nutno přiznat, že soupeř nepatří mezi nejtěžší.

Drobné obavy jsme měli jen z toho, jak zvládneme začátek utkání, protože jsme se na hřiště dostali až 20 minut před určeným začátkem. Naštěstí nám rozhodčí poskytl čas na rozcvičení a tak jsme to zvládli skvěle. Soupeřovo brankoviště jsme otevřeli už ve 4.minutě a pak jsme téměř pravidelně po sedmi minutách přidávali další pětky, bylo jich celkem 5. Měli jsme jasnou převahu, Slávisté se dostávali na naši půlku jen díky výkopům a našim pravidlovým chybám, za které jsme byli trestáni trestnými kopy. Ovšem vážné ohrožení našeho brankoviště jsme nepřipustili.

Druhý poločas nabídl stejný obraz hry jako ten první. I v něm jsme položili 5 pětek a vývoj utkání jsme jasně kontrolovali. Hra směrem dopředu byla z naší strany dobře organizovaná, získávali jsme své míče z rucku a potom hráli směrem do křídel. Největší potíže dělal slávistům Šimon Vaňhara, který výborně pronikal prostorem mezi tříčtvrtkami. Ke škodě jeho i celého týmu hrál někdy zbytečně na sebe, nehledal podpory a nenabízel se do dalších fází. To by pak pětky naskakovaly ještě víc. Ohromný přehled a jistotu předváděl také Filip Vartoň, jeho tvrdá práce v roji je skvělá.

Nezbývá než doufat, že stejný výkon předvedeme i v utkáních s týmy silné čtyřky Tatra, Praga, Vyškov, Říčany. Určitě na to máme.

Sestava: Dimel (Hynek), Vymlátil, Šritt, Škopek, Vartoň, Vaňhara, Burian (Altenburger), Šmakal, Filák, Vávra, Ther (Žižka), Vlček, Kubatý, Martinek, Kuchařík.

Trenéři Kaňák, Pala. Vedoucí týmu Milan Kubatý.

Body: Vaňhara 20 (4P), Kuchařík 17 (1P, 6KP), Šritt 5 (P), Vávra 5 (P), Vymlátil 5 (P), Vlček 5 (P), Žižka 5 (P)

 

Mladší žáci: ke svému turnaji do Brna na Dragon vůbec neodjeli, protože vedení brněnského týmu požádalo STK o odložení turnaje z důvodu podmáčeného hřiště po několikadenním dešti.

 
Starší žáci: Na starší žáky čekala konfrontace s českými týmy na 1. Celostátním turnaji v Praze na Spartě. Bohužel se trenéři této kategorie rozhodli, že se tohoto klání z výkonnostních důvodů nezúčastníme. Velká škoda. Nešlo o vítězství, ale o možnost hrát s jinými soupeři a vidět, jak mají výkony této kategorie vypadat. Je na místě říct, že tento turnaj vyhrál tým mladých sokolíků ze SR Mariánské Hory.

 

Pavel Bruno Pala, 6.10.2008

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY