Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Muži v sobotu aneb hrůzný (?) výkon s Bystrcí

Muži v sobotu aneb hrůzný (?) výkon s Bystrcí

8.9.2008

Po ne příliš přesvědčivém výkonu v minulém kole proti Iuridice pokračovala pro naše muže 1.liga porovnáním sil s ambiciózní Bystrcí. První rána přišla již při srazu hráčů před utkáním, neboť na sobotní pěkné odpoledne si nepochopitelně udělalo čas pouze 17 domácích (!!!).

Je záhadou, že se tak děje zrovna při domácím utkání a navíc v nynější podobě první ligy, kdy doslova o moc nejde. Mohli jsme zkoušet varianty hry, nacvičovat a de facto se takto připravovat na jarní část ligy, která zřejmě bude mít úplně jinou podobu, než doposud. Omluvili si pouze Prášilík, Poledna, Beneš a Kučera, kteří sice citelně chyběli, ale dalo by se to zvládnout i bez nich, jenže...jenže by se na zápas nemohlo vykašlat dalších 6 hráčů!

Chtěl bych tedy poděkovat všem Ernstům, Jabůrkům, Hrčkům, Božkům, Polákům apod. za velmi dobrý přístup k zápasu a také za to, že nás v tom nechali.

Nyní již k zápasu. Nastoupili jsme v ne úplně špatné sestavě, což jsme také dokázali během prvních dvaceti minut první půle, kdy jsme, podle mě zcela jistě, soupeře zaskočili. Bystrc, takřka kompletní, se nezmohla na nějaký tlak a dokonce jsme to byli i my, kdo útočil. Hra se přelévala nahoru dolů. Roj výborně zvládal mlýny (- dokonce jsme získali některé mlýny soupeře), horší to sice bylo s autama, ale ještě nějaké jsme měli. Útočníci předvedli i dvě velmi pěkné akce a stačili si přebírat hráče při obraně. Stav cca v 25.minutě byl 8:12 a vypadalo to na vyrovnané utkání...

...ale přišly naše dvě slepené chyby, takřka žákovského charakteru, chyby, jenž nás totálně odrovnaly ale nakoply soupeře. Zatímco my, zejména díky velmi špatné fyzičce a možná i nechuti, jsme rezignovali a pohybovali jsme se na bodu mrazu, soupeř se uvedl do bodu varu a začal hrát proti nám pěkné rugby, na které jsme totálně nestačili (i díky výše řečenému). Navíc, když jsem nemohli ani vystřídat hráče, kteří ještě mužstvo mohli pozvednout a nakopnout přeci jenom k nějakému výkonu, výsledek zápasu vypadá, jak vypadá.

Roj - totální propad, neměli jsme téměř ani jeden aut včetně těch našich, v mlýnech jsme se tak tak drželi při sobě, mlýnovka velmi špatně vhazovala do mlýna a rozehrávala míče, což je pochopitelné a omluvitelné, neboť hrála na tomto postě po dlouhé době, ale útočníci tak neměli žádný čistý míč ze standartek. Přecházení velice špatné, kdy přejdeme míč a zastavíme se kousek za ním, přiběhne soupeř a převáculje nás, což připravilo opět naše útočníky o případný útok.

Útočníci - velice triskní skládání, kdy Bystrčáci proplouvali našimi hráči abyli skládáni až druhým či třetím hráčem, taktéž to platí o přebírání hráčů - na naše křídla chodili pravidelně 2 až tři soupeři, což bylo zapříčiněno velice špatnou komunikací našich tříčtvrtek. Taktéž by si měli dát útočníci pozor na offsidy.

Do 25.minuty pohledné utkání se přeměnilo na všedrtící stroj Bystrce proti bezbranné Olomouci. Bystrc velmi dobře využívala našich dětských chyb a mohla nám nasázet ještě větší výprask. Do bodu obratu/zlomu jsme hráli kompatkně a dobře - pokud by se hodnotil jen tento úsek hry, pochvalu by si zasloužil každý. Pokud beru v potaz celé utkání, tak takřka celé mužstvo hrálo velmi špatně (i díky fyzičce, nemožnosti střídat a nechuti ke hře díky darovaným bodům soupeři). Jediný, kdo předvedl velice solidní a po celou dobu zápasu vyrovnaný výkon byl Roman Ziegelheim.