Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Mladší žáci vyhráli turnaj v Havířově!

Mladší žáci vyhráli turnaj v Havířově!

22.10.2008 Zpráva z turnaje mladších žáků odehraného dne 18. 10. 2008 v Havířově.

Dne 18. 10. 2008 byl v Havířově odehrán turnaj mladších žáků a současně turnaj přípravek za účasti 4 družstev ml. žáků a čtyř družstev přípravek. Šest mladších žáků RC Lokomotiva Olomouc odehrálo turnaj ml. žáků ve společenství s ml. žáky Havířova a dva nejmladší se zapojili do zápasů přípravek.

Turnaj mladších žáků skončil velkým překvapením, protože společné družstvo Olomouce a Havířova naprosto jednoznačně a bez nejmenšího zaváhání vyhrálo turnaj.

Nejprve se odehrála utkání ve skupině systémem každý s každým :

Olomouc/Havířov - RC Bystrc 3 : 1 (1 : 1)

Olomouc/Havířov – RC Mariánské Hory 3 : 2 (1 : 2)

Olomouc/Havířov – RC Jimi Vyškov 4 : 1 (3 : 0)

Play off 1. se 4. a 2. se 3. ze skupiny:

Olomouc/Havířov – RC Jimi Vyškov 5 : 1 (2 : 1)

Finále :

Olomouc/Havířov – RC Mariánské Hory 5 : 0 (3 : 0)

Celkové hodnocení družstva na turnaji:

Společné družstvo složené z 6 našich hráčů a cca 7 hráčů Havířova se postupně rozehrávalo, po opatrné začátku si začalo věřit a v závěru již nedalo nikomu šanci a to i přes skutečnost, že v každém zápase si zahráli všichni přítomní hráči. Družstvo mělo velkou individualitu v útokové spojce z Havířova, který byl schopen sám přejít přes několik hráčů a sám rozhodnout utkání. Jak je uvedeno v níže provedených rozborech utkání, tento hráč také nejvíce bodoval. Nicméně na závěr je třeba říct, že výkon družstva byl kolektivní, postupně se zlepšoval a ve finálových zápasech bodovali i další hráči.

Komentář k jednotlivým zápasům :

Hned na začátku zápasu po akci útoku unikla útokovka Ha a položila. Následovala rozháraná hra s řadou předhozů a chyb na obou stranách. Po chybě našeho útoku Bystrc vyrovnala. Těsně před poločasem Vláčilovi vypadl míč v brankovišti soupeře. V druhém poločase po mlýnu a rozehrávce na půli soupeře opět proběhla naše útokovka a položila. Po akci celého útoku byl Bican složen těsně před brankovištěm. Po trestném kopu na 5m Bystrce zvedla míč mlýnová spojka a položila.

Nejvyrovnanější zápas, které spojené družstvo OL + Ha tento den odehrálo. Hned po začátku utkání jsme se ujali vedení, ovšem krátce na to nám uniklo křídlo MH a vyrovnalo. Až do konce poločasu byla naše hra neurovnaná s řadou chyb tj. - předhozy, po kopech soupeře se nevracíme a neumíme v našem brankovišti přiklepnout míč a tím získat výkop z obranné čáry nebo mlýn 5m. Po takové chybě v brankovišti nám MH položili.

V druhém poločase se naše hra zlepšila, zatlačili jsme soupeře na čáru 5m a po mlýnu a rozehrávce opět útokovka položila a vyrovnala. To se opakovalo ještě jednou, ale body dal stejný hráč po rozehrávce tr. kopu. Poznatek ze zápasu, padají nám míče, protože balon špatně držíme a nevíme že k nám zakopnutý míč do brankoviště můžeme beztrestně přiklepnout.

Naše hra se zlepšila, ale často si nevíme rady se hrou ze zadu. Nevracíme se a nejdeme si pro míč kopnutý soupeřem. Vláčil měl slibnou bodovou akci, ale sám se zastavil před brankovištěm. Pak jsme získali míč z autu, rojníci předali útokovce a bylo jedna ku nule. Pěkná akce roje, ale i Jurka se zastavil, místo aby akci dokončil bodem. Po výkopu Vy naši rojníci rozehráli na útok, útokovka si v běhu převzala míč a bylo 2 : 0. Obdobná akce se odehrála ještě do poločasu a skóroval stejný hráč. Několik pěkných akcí Bicana s Vláčilem.

Krátce po poločase samostatná akce Jurky, ale opět mu vypadl míč do předhozu. Akce celého útoku a po třech přihrávkách jeden z havířovských chlapců zvýšil na 4 : 0. Pak ještě po mlýnu Vy a zmatcích v naší obraně Vy snížili.

Play off 1. se 4., tedy znovu zápas s Vyškovem.

Začátek tragický, hned 2x chyba Bicana s Vláčilem, při druhé chybě nechali utéct křídlo Vyškova. Neměli odzadu rozebraný útok, oba se stáhli na tříčtvrtku a křídlo je oběhlo. Po výkopu dostal míč Jurka a donesl ho až do brankoviště a vyrovnal. Po našem mlýnu rozehrávka do otevřené strany a útokovka Ha položila 2 : 1. Jurka se nejprve dobře prodíral k brankovišti, ale pak zmateně zahodil míč někam dozadu na blíže neurčeného spoluhráče. Do poločasu stojí za zmínku tvrdá skládka Vláčila.

Po poločase unikl Šívr, ale těsně před brankovištěm přihrál do předhozu. Vyškovský mlýn a po chybě jejich mlýnovky naše mlýnovka zvýšila na 3 : 1. Nejhezčí akce celého turnaje po našem mlýnu až na křídlo, pak zpětná přihrávka na nabíhající hráče a bylo 4 : 1. Pak ještě po seskupení jsme získali míč a mlýnovka zvýšila na konečných 5 : 1.

Finále :

Ihned po výkopu soupeře vynesl míč Jurka, přihrál útokovce a bylo 1 : 0. Krátce na to byli hráči MH v postavení mimo hru, po rozehrávce došlo k seskupení a po rozehrávce na útok opět naše útokovka položila. Po našem přehozu MH ztratily míč, rozehrávka na rojníky a do brankoviště došel tentokráte Šívr 3 : 0.

Po poločase mlýn soupeře, Vláčil dobře složil, rojníci získali míč a přihráli út. spojce a ta zvýšila na 4 : 0. Naše družstvo bylo v této době velmi aktivní, ale dalším bodům zabránily přehozy našich hráčů (Šívr). Při akci útoku Vláčil složen před brankovištěm. Po odkopu soupeře chytila míč naše mlýnová spojka a zvýšila na 5 : 0.

Na tomto místě třeba připomenout, že Daniel Němec byl nejlepším hráčem přípravky RC Zlín a položil více než polovinu jejich dosažených bodů.

Zapsal: ing. Josef Hrušák