Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Liga kadetů G2 – prohra v Ostravě

Liga kadetů G2 – prohra v Ostravě

28.10.2007 RC Ostrava - RC Olomouc 20:16 (10:6) - 27.10.2007

Liga kadetů G2 – prohra v Ostravě

Tento víkend nás čekalo důležité utkání v Ostravě proti místním Sokolům. Opět jsme do poslední chvíle nevěděli, kdo z hráčů odjede a kdo podlehne teplotám a zůstane doma. Nakonec nás bylo 16 a v docela slušné sestavě. Bohužel jsme toho nevyužili.

Nastoupili jsme sice s odhodláním, ale dlouho zůstávalo jen u něj. Nebyli jsme schopni vyvinout trvalý tlak na soupeře a spíš jsme čekali, že nám domácí umožní cestu do brankoviště sami. Od počátečního hvizdu jsme měli optickou převahu, ale nevyužili jsme tři mlýny před brankovištěm, ani vystiženou přihrávku, po které šel Vlčák sám na zadáka. Až ve 12.min. proměnil Vávra TK (0:3). V 19.min. sehráli ostravští výborně tlačený maul z autu, dostali se až do brankoviště a položili (5:3). Naše hra trpěla nepřesnými přihrávkami, málo jsme využívali našeho útoku a snažili se hrát příliš často do největšího seskupení hráčů. Ve 24.min. jsme opět Vávrou získali 3 body z TK za ofsajd po rucku (5:6). Jenže po výkopu nás Sokoli zatlačili do defenzívy, využívali našeho neskládání a špatného přesouvání obrany a završili svůj tlak pětkou ve 27.min. (10:6).

Ani začátek druhé půle nás nezastihl v plné síle. Snaha byla, ale stále jsme místo přihrávky volili hru do soupeře a ztráceli jsme míče. Když už to vypadalo na slušnou akci, udělali jsme chybu rukou, nebo jsme neměli dostatečnou podporu. A tak se osmělili domácí, přesunuli hru do naší 22 a Šmaky těsně před čárou zabránil pětce, ale nečekanému dropu ve 42.min. jsme už nezabránili (13:6). A ve 44.min. po další špatné spolupráci našeho zadáka s křídlem jsme dostali pětku pod bránu (20:6). Teprve teď jako by našim hráčům došlo, že můžou i prohrát. Začali jsme hrát víc do stran, z druhé vlny tvrdil hru Šmakal a Vartoň a najednou domácí nestíhali. Fíkovi ještě rozhodčí pětku neuznal (asi ji neviděl), ale v 50.min. už to vyšlo a Vlčák pronikl do brankoviště (20:11). Pokračovali jsme v tlaku, několikrát jsme nesli míč v maulu až k brankové čáře, ale až Šmaky v 54.min. dal naši druhou pětku (20:16). A znovu jsme těsně u brankoviště, Brestovanský snad i položil míč na čáru, ovšem rozhodčí opět neviděl. Škoda, že v závěrečném náporu hrál Vávra příliš na sebe a středem, kde ho ostravští ubránili.

Kdybychom hráli po celé utkání s takovou touhou po vítězství jako posledních 15 minut, museli bychom jasně vyhrát. Oproti minulému utkání se zvedl Martin Šmakal, dobře hrál Fík, Mara a Jandys. Naopak velice slabě se představili Michalové Mašek a Stryja. Ale nic není ztraceno, tohoto soupeře můžeme ještě dvakrát porazit.

Sestava: Brestovanský (Ha), Vymlátil, Sittek (Ha), Hynek, Vartoň, Janda (Ha), Schrotter, Šmakal, Trpálek (Ha), Vávra (Ha), Hoff (Ha), Stryja, Vlček, Martinek, Mašek (Ha). Střídal Vybíral.

Body: Vávra 6 (2TK), Vlček 5 (P), Šmakal 5 (P).

 

(Bruno)

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY