Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Olomouc nešťastně podlehla Iuridice

Olomouc nešťastně podlehla Iuridice

3.4.2007 ARC Iuridica Praha - RC Olomouc 25:19

Olomouc se dostavila do Prahy v téměř kompletní sestavě. Průběh zápasu se odehrával ve stejné rovině: hosté hráli, domácí dávali body.

Do utkání vstoupili domácí s větším nasazením, podporou hry s kopce ale proti větru. Prvních pět minut zápasu se neslo v duchu oťukávání s jakou hrou se bude kdo prezentovat. Poté jsme zagresivnili obranu a přesunuli se do obraného pásma soupeře, kde jsme po chybě domácích (přepadávání v rucku) využili výhody a po individuální akci položili první pětku utkání (P.Poledna) přímo pod „klacky“a kopem (M.Kučera) zvýšili na 7:0.V této fázi jsme měli utkání plně pod kontrolou, kdy jsme byli schopni vyhrávat auty i mlýny soupeře, ale vlastní chyby při zpracování přihrávky nás připravili o nárůst bodů na naší straně. Po celkem nenápadné akci soupeře na půlící čáře došlo k přečíslení naší obrany (nestačíme reagovat na pohyb protihráčů) a následného nesložení protihráče s míčem - až třetí hráč je schopen soupeře s míčem eliminovat, přesto pokládá soupeř pětku u rohového praporku. Stav 7:5, následný proměněný kop a stav 7:7.

Za tohoto průběžného výsledku jsme začali stupňovat tempo hry ale “solové“ průniky útoku (chybí větší podpora spoluhráčů-špatné reakce na směr hry), soupeř viditelně lépe kontroloval pohyb útočníků a naše „nevyzrálost ve čtení hry-přihrávka vs.průraz“ nám neumožnili uskutečnit nárůst skóre přes útočnou řadu. V této fázi zápasu nás bodově podržel roj, kdy jsme nejprve tlakem v maulu dostali až před hranici soupeřova brankoviště a položili druhou pětku (M.Nádvorník) v utkání a kopem (M.Kučera) zvýšili na 14:7. Během dalších pěti minut stejná situace a třetí pětka (D.Walch) utkání, neúspěšný kop, stav 19:7. Druhá pětka soupeře koresponduje jako přes kopírák s první, opět špatné pokrytí hráčů - skládání a druhé položení u rohového praporku, nezdařený následný kop, stav 19:12. Zbytek poločasu se odehrával mezi 22cítkou a soupeř bodoval pouze z naší chyby, trestný kop za přepadávání v rucku, který s notnou dávkou štěstí proměnili soupeři v poločasový účet 19:15.

Druhý poločas zápasu lze v souhrnu charakterizovat slovy: my hrajeme - soupeř boduje. Drtivá část zápasu se odehrává na půlce domácího celku, ale naše impotence v proměňování šancí je žalostná.

Tak se skóre mění pouze ve prospěch domácích, kteří jsou na naší polovině hřiště jen na návštěvě, ale při této příležitosti nezapomenou bodovat. Nejprve z trestného kopu za úmyslné hraní na zemi a rázem je to o bod, stav 19:18. Deset minut před koncem končí definitivně naše vize o snadném vítězství, kdy zbytečně ztrácíme míč na soupeřově polovině hřiště a ve snaze ho získat zpět děláme technickou chybu, za což jsme potrestáni trestným kopem. Ten přesunuje hru na naši polovinu a následným ziskem autu s postupným tlakem roje pokládá soupeř svoji třetí pětku následuje úspěšný kop, konečný stav 19:25.

Body: Walch 5/P/, Nádvorník 5/P/, Poledna 5/P/, Kučera M. 4/2xKPP/