Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > G2 Liga juniorů a Liga kadeů

G2 Liga juniorů a Liga kadeů

24.5.2009

G2 Liga juniorů a Liga kadeů

Junioři zvítězili nad Slavií, kadeti sice prohráli s Mariánskými Horami, ale potěšil hlavně jejich herní projev. Bohužel, pro kadety soutěž skončila. Junioři jdou do play-off proti Vyškovu.

Kadeti: SR Mariánské Hory – RC Olomouc/Havířov 22:7 (17:7)

Sobotní výkon našich kadetů byl velmi sympatický. Domácí, kteří již byli jasným postupujícím na přebory, sice měli utkání pod kontrolou, ale nic od nás nedostali zadarmo. Zvlášť druhý poločas byl velmi vyrovnaný a je jen škoda, že jsme nevyužili slibné příležitosti k položení pětky. Svým výkonem zaujal především Ondra Lach, který byl pro domácí největším nebezpečím.

Sestava: Lang, Hanák, Šoka, Oubrecht, Hlavačka, Rotrekl, Sittek, Pustějovský, Trpálek, Mašek, Ruth, Uhlíř, Lach, Havier, Trpálek J.

Body: Mašek 5 (P), Uhlíř 2 (KP)

 

Junioři: SR Mariánské Hory/Olomouc – RC Slavia Praha 40:0 (33:0)

V nedělním utkání jsme nastoupili k dohrávanému utkání proti tabulkově poslednímu týmu juniorské soutěže, ale jeho výkon byl kvalitní. Po dlouhé době jsme také měli k dispozici všechny hráče a tak to pro  nás byla příprava na play-off.

V prvním poločase jsme předváděli pohledné celoplošné ragby s využitím hráčů druhé vlny. První pětku jsme položili hned v 1.minutě utkání právě po ukázkovém přečíslení. Potom jsme sice měli převahu, ale technickými chybami jsme se vždy připravili o možnost položit. Až ve 20.min. nasadil ke svému razantnímu průniku Vaňhara a totéž zopakoval za další 4 min. V těchto fázích byla naše hra výborná. Útok vytvářel přečíslení a umožňoval podporám pronikat obranou, nebo byli úspěšní sami útočníci. Dvakrát se uvolnil Vojta Kubatý a jeho kolmé průniky skončily až v brankovišti.

Ve druhé půli jsme začali střídat a do hry se dostalo všech sedm hráčů z lavičky. To se částečně projevilo na herní pohodě. Opět jsme rychle položili, hned ve 2.min. pronikl Vaňhara. Následovala rychlá střídání a soupeř hru srovnal. Aspoň jsme si vyzkoušeli i bránění. V dalším průběhu utkání už nikdo nebodoval a hra se odehrávala ponejvíc mezi 22-kami. Přesto si naši hráči po posledním písknutí rozhodčího vysloužili potlesk od diváků, Zaslouženě.

Sestava: Vymlátil, Vašut, Šimkovič (40´Krcho), Šmakal, Vartoň, Hanák (59´Martínek), Škopek (59´Oubrecht), Vaňhara (54´Šelešovský), Filák (61´Siráň), Vávra, Havránek, Kubatý, Ther (45´Lach), Martinek (48´Mašek), Kuchařík.

Body: Vaňhara 15 (3P), Kubatý 10 (2P), Kuchařík 10 (5KP), Ther 5 (P).

Vývoj skóre: 7:0, 14:0, 21:0, 26:0, 33:0 / 40:0.

 

Pavel Bruno Pala, 24.5.2009

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY