Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > G2 Liga juniorů a kadetů

G2 Liga juniorů a kadetů

22.10.2008

zleva: Head, Mara, Vlk, Fík, Švejk
zleva: Head, Mara, Vlk, Fík, Švejk

G2 Liga juniorů - Junioři prohráli ve Vyškově

RC JIMI Vyškov – Spol. Ostrava/Olomouc 34:7 (15:0)

Zatímco Vyškov nastoupil v nejsilnější sestavě, na náš tým se balí zranění. Nejcitelněji nám chybělo duo Vojta Kubatý a Patrik Vávra. Zvlášť s Patrikem to vypadá na delší výpadek, momentálně je v nemocnici na JIP a lékaři zatím přesně nevědí, co způsobilo jeho náhlé zhoršení zdravotního stavu. Snad bude brzy fit.

Domácí nasadili svižné tempo, hráli dobře organizovaně s aktivní podporou hráčů. Tímto způsobem nám dali většinu pětek. Ubránili jsme sice několik fází hry za sebou, ale pak už se naše obrana nestačila přesunout v dostatečném počtu a hráči v podpoře pronikali do našeho brankoviště. První pětku jsme dostali už ve 4.minutě, to bylo zbytečně brzy. Pak jsme hráli dvacet minut naprosto vyrovnaně, vypracovali jsme si i dobrou šanci, ale místo hry do křídla se rojníci pokusili znovu prorazit a přišli jsme o míč. Ve 25.min. jsme dostali druhou pětku a těsně před přestávkou třetí.

Stejný obraz hry byl i ve druhém poločase. Sice jsme dobře bránili, ale jen ve dvou až třech fázích. Pak už byla obrana neorganizovaná a prostupná. Dostali jsme pětky v 5., 12. a 19.minutě. Tu poslední v době, kdy byl po žluté kartě vyloučen Šimon. Překvapivě nám patřil závěr utkání, srovnali jsme hru a znovu se nám potvrdilo, že pod tlakem dělá Vyškov chyby. Jenže jsme toho tlaku vyvinuli málo. Využili jsme jen chybného odkopu, když sražený míč zachytil Fík a pronikl do pětkoviště. Bohužel nám zbývaly jen tři minuty do konce utkání.

Velmi pozitivním prvkem naší hry bylo, že jsme se poučili z minulého utkání a dělali jsme minimum přestupků na TK. Škoda že neudržel nervy Šimon, protože do té doby hrál na nezvyklém místě útokovky proti Martinu Kovářovi dobře a nedovolil mu žádný průnik.

Sestava: Šrit (Vašut), Vymlátil, Dimel, Škopek, Vartoň, Galetka, Hanák, Šmakal (Hynek), Filák, Vaňhara, Jančí, , Vlček, Ther (Malina), Burian (Altenburger), Kuchařík. Nestřídal Martínek.

Trenéři Kaňák, Pala.

Body: Vartoň 5 (P), Kuchařík 2 (KP)

ŽK: Vaňhara

Vyškov: Plhal M., Kovář O., Ficnar, Trunečka, Balát, Kyncl, ořízek M., Doležel, Pořízek P., Kovář M., Janoška, Bařina, Labudík, Fialka, Toman. Náhradníci Plhal S., Fládr.

Trenéři Wognitsch, Bařina.

Body: Doležel 10 (2P), Kovář M. 9 (P, 2KP), Kyncl 5 (P), Kovář O. 5 (P), ??? 5 (P)

Vývoj skóre: 5:0, 10:0, 15:0 – 22:0, 29:0, 34:0, 34:7

 

G2 liga kadetů – volný víkend

Liga kadetů měla volný víkend, protože v plánu byla utkání regionů. Bohužel konfrontace mezi jižní a severní Moravou se neuskutečnila, protože tým z jihu nebyl nikdo ochoten sestavit!

 

Pavel Bruno Pala, 20.10.2008

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY