Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > G2 Liga juniorů a kadetů – 2.kolo

G2 Liga juniorů a kadetů – 2.kolo

21.9.2008

G2 liga juniorů – podlehli jsme doma Říčanům. Silný tým Říčan byl naším prvním skutečným soupeřem, protože v minulém týdnu jsme ke svému utkání nemohli odjet kvůli havárii vlaků. Předvedli jsme sympatický výkon, ale úspěšnější byli nakonec Středočeši.

Utkání začalo děsivě, když už v první minutě mohl po sólu přes celé hřiště skórovat říčanský Vrba (čerstvě nominovaný do A týmu mužů ČR), ale naštěstí jsme mu to v brankovišti překazili. Naopak do vedení jsme se dostali my, v 7.min. po akci do útoku otevřel stav utkání pětkou Vojta Kubatý. V dalších minutách se hra přelévala na obě strany, každý tým měl šance na položení, ale obrany fungovaly dobře. Až do 29.min. Bohužel chybovala ta naše a Honza Šedivý pětkou a prokopem určil poločasový výsledek na 5:7.

Během pauzy dostali hráči příkazy hrát více aktivněji a ti nastupovali s odhodláním výsledek otočit. To jsme však netušili, co předvede hlavní rozhodčí pan Kršák. Ve 2.min. mával pomezní rozhodčí aut pro náš tým, hráči přestali hrát, ovšem hlavní sudí nechal hru pokračovat a dezorientovaná obrana už pohromě nezabránila. (5:12) Tato situace nás nalomila, začali jsme hrát s rudýma očima a zkušený soupeř toho hned v 9.min. využil a dal nám třetí pětku (5:17). Naštěstí jsme hned po výkopu zatlačili rojem a Vašek Škopek snížil na 10:17, takže jsme stále byli ve hře. V tuto chvíli bylo důležité hráče zklidnit a přinutit je soustředit se jen na hru. Jenže rozhodčí držel svou linii. Nepřesně posuzoval hru v rucku (nutno říct že na obě strany) a několikrát ignoroval signalizaci pomezního, což vyústilo do nevídané hádky mezi oběma pány. Ve vypjatém závěru nám pronikl do brankoviště ještě Tomáš Vrba a stanovil konečný výsledek na 10:24.

Výkon našeho týmu byl sympatický, naše hra měla slušnou úroveň, ale o území a body jsme se připravovali špatným řešením situací. Říčany byly dobře organizované a jejich hru slušně řídily spojky Šedivý a Vrba.

Sestava: Dimel (Šritt), Vymlátil, Kraus, Škopek, Vartoň, Vaňhara, Galetka (Hanák), Šmakal, Filák (Malina), Vávra, Ther (Altenburger), Vlček, Kubatý, Martinek, Kuchařík. Nestřídal Žižka.

Trenéři Kaňák, Pala. Vedoucí týmu Milan Kubatý.

Body: Kubatý 5 (P), Škopek 5 (P)

Říčany: Růžička, Baran, Bezděk, Kratochvil, Švejda, Lébl, Všetička, Polášek, Šedivý, Vrba, Bor, Kučera, Horáček, Kučík, Vančura, Bureš.