Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > G2 Liga juniorů a kadetů

G2 Liga juniorů a kadetů

14.10.2008

G2 Liga juniorů a kadetů

G2 liga juniorů – výhra nad Spartou!

Spol. Ostrava/Olomouc – Sparta Praha 38:19 (26:14)

Utkání začalo podle našich představ. Hned zkraje utkání jsme soupeře zatlačili do defenzívy, dvakrát po sobě jsme atakovali brankoviště a chyběl jen kousíček k položení. Pak přišel šok. Sparta se ubránila, sebrala nám míč a ve 4.minutě nám dal Honza Kolombo Stibitz pětku. A bylo jasné, že to bude těžké utkání, i když měla Sparta jen 14 hráčů. Hráli jsme velmi nesoustředěně a nedisciplinovaně, skóre bylo jako na houpačce. Otočili jsme pětkami Vaňhary a Dimela, jenže Honza Fojtík vrátil hostům ve 25.minutě vedení zpět. Měli jsme sice výhodu jednoho hráče navíc, ale nedokázali jsme ji využít. Až ke konci poločasu jsme pustili dvakrát míč do útoku, konečně jsme hosty přečíslili a dvěma pětkami se malinko uklidnili.

Stejným způsobem jsme přidali pětku hned ve 3.minutě druhé půle, kdy Vlčák nafixoval svého obránce, uvolnil Šimona a ten došel až do brankoviště. A když přidal další pětku ve 14.min. Burian a vzápětí se nechal jeden na 10 minut vyloučit, zdálo se, že máme cestu do sparťanského brankoviště otevřenou dokořán. Opak byl pravdou. My jsme se jen snažili, ale Sparta bojovala. My jsme své příležitosti promarnili špatnou kontrolou míče na zemi, nedůraznou podporou a častými přihrávkami za záda spoluhráče. Navíc se někteří hráči víc než hře věnovali hráčům soupeře a zvlášť Šimon jen s podivem unikl trestu žlutou kartou. I proto nás Sparta potrestala pětkou po průniku zadáka Semíka.

Oba trenéři se shodli, že největším problémem našeho týmu byla velká nedisciplinovanost. Nejen kolem rucku, ale hlavně zbytečnými zákroky na soupeře. Hráči mohou být rádi, že byli trestáni jen TK a ne žlutou kartou. Takto by to dál opravdu nešlo.

 

Sestava: Vašut (Hynek), Vymlátil, Dimel, Škopek, Vartoň, Vaňhara, Hanák, Šmakal, Filák (Vybíral), Kubatý, Altenburger (Vávra), Vlček, Havránek, Ther (Burian), Kuchařík.

Trenéři Kaňák, Pala. Vedoucí týmu Milan Kubatý.

Body: Kuchařík 13 (1P, 4KP), Vaňhara 10 (2P), Dimel 5 (P), Kubatý 5 (P), Burian 5 (P)

 

Sparta Praha: Dědourek, Pajer, Jakšič, Muller, Tůma, Matsaberidze, Hádr, Stibitz, Zich, Bakeš, Fojtík, Nagy, Kupka, Semík.

Trenéři Mičke, Tlapák.

Body: Fojtík 9 (1P, 2KP), Stibitz 5 (P), Semík 5 (P)

ŽK: Matsaberidze

Vývoj skóre: 0:7, 7:7, 12:7, 12:14, 19:14, 26:14 - 33:14, 38:14, 38:19

 

G2 liga kadetů – prohra s Ostravou

Spol. Olomouc/Havířov – SR Mariánské Hory 0:56

Tým kadetů nastoupil v nových dresech a to bylo také vše, na co se v jejich případě dalo koukat. Kvalitní soupeř nám nedovolil téměř nic. Hráli jsme málo kolektivně a všechny sólové úniky obrana soupeře zastavila. Navíc z nich dokázala těžit, protože složený hráč byl většinou bez podpory, takže hned přišel o míč a v lepším případě z toho byl jen TK za hraní na zemi. Náš tým měl potíže v organizaci nejen útočné hry, ale hlavně v obraně. Na ni by se měl nyní zaměřit.

 

Pavel Bruno Pala, 12.10.2008

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY