Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > G2 Liga juniorů

G2 Liga juniorů

16.11.2008 RC Dragon Brno – Spol. Ostrava/Olomouc 22:10 (15:10).

G2 Liga juniorů

Z herní bídy se junioři nedostali ani na Dragonu. A opět nám chybělo 10 hráčů!  

Stalo se již tradicí, že se žádné naše utkání juniorů neobejde bez komplikací. Tentokrát byl problém s dopravou, objednaný autobus v Ostravě nepřijel a než přijel nový, měli jsme přes hodinu zpoždění. Na utkání jsme tedy dorazili pět minut před výkopem a začali téměř bez rozcvičení.

Přesto jsme začali obstojně. Ustáli jsme prvotní nápor Dragonu a v 5.minutě jsme šli do vedení. Pěknou akci roje po autu a tlačeném maulu zakončil pětkou Jirka Šelešovský. Na kritické místo útokovky jsme postavili Marka Kuchaříka a věřili jsme v jeho spolupráci s Mirkem Jančím a Vlčákem. Jejich spolupráce trošku zaskřípala v 10.min., kdy po mlýnu udělali ofsajd a domácí kopáč Bártek nás ztrestal z TK. Toto své zaváhání kluci napravili v 16.min. krásnou akcí. Po mlýnu si předali v útoku míč, Tomáš Vlček nádherně pronikl, Marek si zaběhl do křídla, Vlčák mu namazal a byla z toho další pětka. Místo toho, abychom soupeře co nejdříve dorazili další pětkou, umožnili jsme mu vzápětí snížit. V 19.min. jsme měli míč pod kontrolou a připravený na odkop. Vašek Škopek zbytečně clonil vybíhajícím hráčům, byli jsme potrestáni TK a po několika krátkých fázích roje domácí snížili. V tu chvíli jsme ustoupili od naší hry, snažili jsme se hrát zbytečně rojem a to vyhovovalo Dragonu. Této své silné stránky využil ještě jednou, když jsme opět neubránil několik krátkých fází kolem roje za sebou. V nich hrál prim Mirek Kachlík, který zúročil svoje zkušenosti ze hry za muže.

Druhá půlka utkání byla naprosto vyrovnaná, hra se odehrávala hlavně mezi dvaadvacítkami. Oba týmy se snažily o jinou hru, domácí rojem a my útokem. O něco lépe se to dařilo domácím. Největší šanci na položení jsme měli v 15.min., kdy jsme se po průniku přes útok dostali až k brankovišti, ale místo útoku po rucku do stejné strany hru otáčíme zpět a sami jsme si tak šanci pokazili. A další průniky už nám obrana neumožnila. Naopak. Po snaze útoku o signál přišel Mirek Jančí o míč a unikajícího Bednáře už nikdo z našich nezastavil. Hned po kopu rozhodčí utkání ukončil a naše zklamání bylo veliké.

Oproti minulým utkáním se zlepšila hra spojek, Marek Kuchařík dokázal hru řídit lépe než David Malina. I souhra s tříčtvrtkami byla lepší. Za očekáváním je hra třetí řady, rváčci málo podporují útočníky. A stále nedostatečně vytváříme druhou vlnu hráčů, které můžeme využít po průniku, nebo pro čištění v rucku. A kolik hráčů nám chybělo tentokrát? V roji Dimel, Galetka, Schrotter, Hynek a nečekaně i Vaňhara, v útoku Vávra, Kubatý, Havránek, Prokop a Vybíral. Naše marodka je stále neskutečná.

Sestava: Šritt (5´II.p.Kopták), Vymlátil, Vartoň, Šelešovský, Škopek, Vašut, Hanák, Šmakal, Filák (12´II.p.Malina), Kuchařík, Altenburger (15´II.p.Ther), Vlček, Jančí, Burian, Martinek.

Trenér Pavel Pala. Vedoucí týmu Milan Kubatý. Vedoucí trenérů Jiří Kuchařík.

Body: Šelešovský 5 (P), Kuchařík 5 (P).

Dragon: Šmíd, Krpec, Vápeník, Nedoma, Hájek, Kachlík, Sedlář, Jarrar, Kutil, Bártek, Hřebíček, Horyna, Bednář, Hampl, Němec.

Trenéři Scheiner, Vlk.

Body: Bártek 7(2KPP, 1TK), Nedoma 5(P), Kutil 5(P), Bednář 5(P)

Rozhodčí: Kohout, Jíša, Krejčí.

Vývoj skóre: 0:5, 3:5, 3:10, 8:10, 15:10 – 22:10.

 

Pavel Bruno Pala, 16.11.2008

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY