Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > G2 Liga juniorů

G2 Liga juniorů

9.11.2008 RC Tatra Smíchov – Spol. Ostrava/Olomouc 39:5 (24:0)

G2 Liga juniorů

Odvetné utkáni s Tatrou Smíchov se nám nepovedlo. Za chladného a deštivého počasí jsme se nebyli schopni přinutit k horkokrevnějšímu výkonu. A ten je proti tomuto soupeři nutností.

Naše odhodlanost nedát domácím nic zadarmo vzala velmi rychle za své. Pětku jsme dostali už ve 3.min. Po ztrátě míče v útočném maulu na polovině hřiště založili tatrováci protiútok a po několika našich darebných skládkách donesl míč do brankoviště Vojta Havel. Teprve teď si hráči uvědomili, že už jsou na hřišti. Opticky jsme hru srovnali, dostali jsme se do domácí 22, ale všechny naše útočné akce byly velmi čitelné a chyběl jim moment překvapení. Ve 20.min. vyhrála Tatra vlastní mlýn 5m od našeho brankoviště, následný ruck jsme ještě ubránili, ale rychlé rozhození do útoku po něm už ne, pronikl Honza Kadlec. Naše obrana velmi špatně spolupracovala a nepočítala hráče. Tak to bylo i ve 26.min., kdy jsme nereagovali na rychle rozehraný TK do útoku, míč došel až do křídla a Votava bez bránění položil. Snažili jsme se i útočit, ale často jsme zbytečně přicházeli o míč v kontaktu a v jeho ochraně jsme byli málo agresivní. Tak jsme dostali i další pětku. Ve 33.min. jdeme do útoku, místo přihrávky na volného spoluhráče volíme kop, soupeř jej zachytí a jde do protiútoku. Při rucku jsme v ofsajdu, špatně reagujeme na rychle rozehraný následný TK a po dvou fázích roje jsou domácí opět v našem brankovišti. Neodpustitelné na výkonu z prvního poločasu byly chyby v individuální obraně. Nedůrazné skládky, špatné vybíhání, nepřebírání útočících hráčů. Dalším problémem byla skřípající spolupráce spojek, hru tak nikdo neřídí.

Ve druhé půli zkoušíme hru zpřesnit, udržet míč. Zpočátku se zdá, že se to daří, ale po čtvrthodině opět sami nabízíme míč domácím. Místo našeho autu v obranné 22 nařizuje rozhodčí proti nám TK za mluvení, a než se obrana zformuje už máme míč v pětkovišti. Tatra využívá naší frustrace a za čtyři minuty nám pokládá další pětku. Jak? No jistě, po rychle rozehraném TK, hraje ve výhodě za naše další ofsajdy a zastaví se až s položením. Už nejsme schopni vytvořit souvislý tlak a tak spoléháme jen na to, jestli se povede někomu utrhnout. Zkusil to Marek Kuchařík, unikl z vlastní 22, na soupeřově půlce hrál míč chytře nohou po zemi, ale v rozhodující chvíli těsně před brankovištěm udělal při zvedání míče předhoz. Škoda, chtělo to dokopat míč až do brankoviště a tam ho jen přiklepnout. Ve 29.min. předvedl krásnou akci domácí útok. Útokovka pronikla, chybou v komunikaci jej skládala naše tříčtvrtka, do vzniklé díry vběhl Kadlec a přes půl hřiště si doběhl pro další pětku. Už to vypadalo, že ani ve druhém utkání po sobě nedáme Tatře ani bod. Naštěstí v poslední minutě využil Honza Filák chybu domácí mlýnovky, ukopl mu míč a těsně před koncovou čárou ho přiklepl.

Nejlepším hráčem našeho týmu byl jednoznačně Tomáš Vlček. Jako jediný hrál precizně v obraně, výborně skládal. Naštěstí to jeho rameno vydrželo. Bohužel se k němu nepřidal nikdo další, čekali jsme to aspoň od Šimona Vaňhary, Martina Šmakala a Vaška Škopka.

Sestava: Vašut, Vymlátil, Vartoň, Šelešovský, Škopek, Vaňhara, Hanák, Šmakal, Filák, Malina, Altenburger (16´II.p.Ther), Vlček, Jančí (20´II.p.Marcalík), Martinek (16´II.p.Vybíral), Kuchařík.

Trenér Pavel Pala. Vedoucí týmu Milan Kubatý.

Body: Filák 5 (P)

Tatra: Chaloupka, Goldstein, Fatka, Križánek, Pflanzer, Scheiner, Marek, Havel, Kopřiva, Křiklán, Votava, Šteffek, Kadlec, Růžička, Bartoň. Náhradníci Píša, Kořený.

Trenéři Fatka, Matějka.

Rozhodčí: Livers, Bredlerová, Borovian..

Vývoj skóre: 7:0, 12:0, 17:0, 24:0 – 29:0, 34:0, 39:0, 39:5.

 

Pavel Bruno Pala, 9.11.2008

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY