Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > G2 Liga juniorů - Junioři prohráli doma s Tatrou

G2 Liga juniorů - Junioři prohráli doma s Tatrou

2.11.2008 Spol. Ostrava/Olomouc – RC Tatra Smíchov 0:31 (0:7)

G2 Liga juniorů - Junioři prohráli doma s Tatrou

Dnešní hodnocení začnu netradičně: Patrik Vávra – hospitalizace na JIP, Vojta Kubatý – zraněné rameno, Tomáš Vlček – zraněné rameno, Tomáš Martinek – zraněný kotník, Míša Havránek – zraněná noha, Marek Vymlátil – nemoc, Tomáš Burian – nemoc, Jirka Hanák – nemoc. Osm hráčů, kteří jinak patří do základní sestavy. A ještě chyběli Marek Hynek, Tomáš Galetka a Ondra Prokop. Tak to už je pořádný řez v sestavě.

Přesto jsme se chtěli proti vedoucímu týmu tabulky ukázat v dobrém světle. A v prvním poločase se to i dařilo. Pomohla nám k tomu i Tatra, která se nemohla dostat do tempa. Naši hráči se snažili hrát útočně, ale chyběl nám moment překvapení. Všechny útočné fáze byly příliš čitelné, s malou podporou. Tatra dobře bránila a dokonce využila v 8.minutě naší nepozornosti v obraně po ztrátě míče. Vojta Havel pronikl středem hřiště, byl ještě složen, ale další podpory jsme už nezastavili. A znovu se snažíme útočit. Jenže Šimon Vaňhara je na tříčtvrtce dobře hlídán a když už pronikne, je sám. Měli jsme nadějné situace, ale vždy jsme narazili na zformovanou obranu, kterou jsme nedokázali ani přečíslit ani překvapit. A hosté hrozili jen z protiútoků po našich chybách a špatných kopech. Překvapivě jim to stačilo.

Do druhého poločasu však nastoupila jiná Tatra. Začala hrát více od seskupení, její hráči zvýšili pohyb a důraz a ukázali, proč jsou v současné době první. Ve 3.minutě jsme ještě měli štěstí, když hostující hráč přeběhl naše brankoviště a pětka tak neplatila, ale v 7.minutě už ano. Vyhráli jsme vlastní aut na půlce hřiště, v následném tlačeném maulu jsme přišli o míč a z protiútoku inkasujeme. V 11.min. naopak po vlastním autu proniknou hosté mezi útočníky a je jasné, že náš tým je ze hry. Už jsme se téměř nedostali přes půlící čáru. Naše obrana byla málo agresivní, hráči se zbytečně zdvojovali a špatnou komunikací vytvářeli volné prostory. Dostali jsme ještě dvě pětky, v 18. a ve 28.minutě.

Pozitivní na tomto utkání byl výkon kadetů v našem týmu. Kamil Vašut na mlynáři, Jirka Šelešovský ve druhé řadě a Dominik Schrotter na rváčku hráli výborně, jak se sluší na hráče národního výběru jejich věkové kategorie.

Nedá se nic dělat, musíme zatnout zuby, vyrovnat se se ztrátou zraněných hráčů a v dalších utkáních ještě více zabojovat. A třeba hned v příštím kole, kdy jedeme za odvetou právě na Tatru.

Sestava: Šritt, Vašut, Dimel, Šelešovský, Vartoň, Škopek (52´Kopták), Schrotter, Šmakal, Filák, Malina, Altenburger, Vaňhara, Jančí, , Ther (Vybíral), Kuchařík. 

Trenéři Pala, Kuchařík. Vedoucí týmu Milan Kubatý.

Rozhodčí: Bednařík, Čech, Toman.

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY