Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Finále 1.KB Ligy

Finále 1.KB Ligy

19.10.2008 RC Bystrc – RC Olomouc 31:10 (14:5)

Finále 1.KB Ligy

Krásné sobotní odpoledne, pěkný ragbyový areál v Bystrci a dva nejlepší týmy 1.Ligy. To byla kulisa finálového zápasu, ke kterému jsme se dostavili do Brna v silné sestavě posílené o tři nové hráče ze Slovenska a s cílem nedat soupeři nic zadarmo, protože jeho vítězství na našem hřišti v základní části ligy z něj udělalo jasného favorita.

Nastoupili jsme s důrazem na aktivní obranu na klíčového hráče domácích Karla Opravila, kterou byl pověřen Cisko Barbosa. Bohužel ten se hned při první skládce nešťastně zranil a už jsme museli se sestavou míchat. Přesto jsme byli velmi rovnocenným protivníkem. Hráli jsme aktivně, tlačili jsme se do útoku a dokonce jsme v 10.minutě otevřeli skóre. Po vyhraném mlýnu dostal míč do zavřené strany Ríša Hladík, ukázal svůj typický průnik a po několikanásobné dobré podpoře položil pětku Franta Beneš. I nadále jsme se snažili hrát útočně, možná až moc. A zbytečnými technickými chybami jsme přicházeli o míče. Chtělo to více klidu, získat území z TK kopem a teprve potom to zkusit rukama. Tak jsme zbytečně dávali prostor domácím a ti pomalu získávali převahu. Neubránili jsme se ve 27.minutě a soupeř šel do vedení. Pak jsme museli nuceně střídat, za zraněného Kapku šel na křídlo Dan Puha. A těsně před přestávkou, kdy už jsme mysleli na odpočinek, jsme neubránili soupeřovu hru po několika otevřených mlýnech a dostali jsme druhou pětku. Přesto byla naše hra v první půli sympatická, aktivní a byla škoda nevyužitých příležitostí.

I do druhé půle jsme nastupovalo s odhodláním, ale místo zvýšené aktivity nastal útlum. Začali jsme výrazně zaostávat ve mlýnech, a po jednom z nich nás soupeř zatlačil zpět a skóroval. Pak přišla další rána, Patrikův kotník nevydržel a na mlýnovku se musel přesunout Cigi Tomáš. Začali jsme výrazně ztrácet na aktivitě, Bystrc velmi lehce pronikala naší nedůraznou obranou. Obrazem zmaru byla 67.minuta, kdy se při signálu v útoku srazil Michal se Standou, míč jim spadl na zem a dostali jsme pětku pod bránu. Další zraněním vynucená střídání (Ivoš, Tadeáš, Franta) naši nabourané psychice také nepomohla. Byť se všichni noví hráči snažili a byli kvalitní náhradou. Ještě jednou jsme inkasovali. A poraněnou duši nám aspoň trošku pohladil svým průnikem a pětkou těsně před koncem Ríša. Za svůj dnešní výkon si ji rozhodně zasloužil, vždyť i on hrál víc než půl utkání otřesen po nárazu.

Asi jsme všichni tajně doufali ve vítězství, ale dnes na tom byl soupeř prostě líp. Nám utkání nesedlo na sto procent, ale byli jsme kvalitním soupeřem a určitě jsme přispěli k tomu, že se divákům utkání líbilo. Měli jsme nehoráznou smůlu na zranění, která nám během utkání měnila sestavu. Ale také jsme měli velký počet kvalitních náhradníků a hoši ze Slovenska by nám mohli pomoct. Nezbývá nám tedy než soupeři pogratulovat a dát se nyní do pořádku po zdravotní stránce.

Jsem rád, že jsme po utkání mohli odejít se vztyčenou hlavou.


Sestava: Kurka, Dostál (60´Majovský), Walch (45´Puverle), Hrčko (57´Kasal), Januš, Urbánek, Ziegelheim Tomáš, Beneš (70´Verbich), Poledna (53´Mráz), Kučera, Hladík, Kvapil, Barbosa (1´Kapaňa, 35´Puha), Ziegelheim Roman, Mana. Nestřídali Prášilík, Jabůrek.

Trenér Pala.

Body: Beneš 5 (P), Hladík 5 (P).


Pavel Bruno Pala, 19.10.2008

 

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY