Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > EXTRALIGA se blíží a má nový formát!

EXTRALIGA se blíží a má nový formát!

18.7.2010

EXTRALIGA se blíží a má nový formát!
Soubor:
Rozlosování Extraligy 2010-2011.doc
Formát:
doc
Velikost:
78kB

Po dlouhých letech se náš tým připravuje na nový ročník nejvyšší soutěže ragby. Jak bude vypadat?

Soutěžní ročník 2010/2011 se bude hrát v novém formátu. První důležitou změnou, o které se rozhodlo na poslední Valné hromadě ČSRU, je to, že z Extraligy sestoupí dva týmy a příští  ročník bude mít jen osm účastníků. Tato změna přišla na popud sportovního ředitele ČSRU a reprezentačního trenéra Martina Kafky a měla by přinést zkvalitnění soutěže. Druhou změnou, tentokrát nečekanou, je samotný formát soutěže, se kterým přišla řídící STK. Jak to tedy bude?

  1. Týmy byly rozděleny do dvou pětičlenných skupin podle rankingu.
  2. Na podzim se odehraje základní část, ve které se utkají týmy ve skupinách každý s každým doma a venku.
  3. První tři týmy z každé skupiny budou hrát na jaře o titul. Nejdříve opět dvoukolově každý s každým, poté následuje play-off na jedno utkání.
  4. Poslední dva týmy ze základních skupin svedou neúprosný boj o záchranu. Utkají se mezi sebou doma-venku. Vítěz této skupiny má jistou účast v dalším ročníku Extraligy, druhý musí podstoupit baráž s vítězem 1.ligy, třetí a čtvrtý sestupují.

RC Olomouc, v rankingu s číslem 10, byla nasazena do skupiny B s Tatrou Smíchov (2), Říčany (3), Dragonem Brno (6) a Vyškovem (7). To jsou všechno velice silní soupeři a postup přes dva z nich do skupiny o titul se nejeví příliš reálně. Ovšem na domácím hřišti může náš tým nadělat problémy každému soupeři.

V přiloženém souboru najdete rozpis všech utkání Extraligy. Upozorňujeme však, že uvedené termíny se budou lišit. Hracím dnem pro Extraligu je sobota (v rozpisu jsou uvedeny neděle), navíc naše domácí utkání ještě musíme skloubit s programem na našem stadionu. Budeme vás včas informovat.

 

Pavel Bruno Pala, 18.7.2010

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY