Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > EXTRALIGA: Po 17 letech vydařená domácí premiéra

EXTRALIGA: Po 17 letech vydařená domácí premiéra

5.9.2010

EXTRALIGA: Po 17 letech vydařená domácí premiéra

Po 17 letech se olomoucké ragby dočkalo domácího utkání v nejvyšší soutěži a byla to úspěšná podívaná. Porazili jsme silný Dragon Brno.

V roce 1993 sestoupil olomoucký tým z nejvyšší soutěže a několikrát byl velmi blízko k tomu, aby se do ní vrátil. Vždy však chyběl malinký kousek. Podařilo se to až v letošním roce, po úspěšné baráži s Bystrcí. Premiéra se sice nepovedla, na hřišti silných Říčan jsme prohráli nemilosrdně 11:71. O to víc byli hráči natěšení na první domácí utkání, v něž jsme měli za soupeře Dragon Brno. Tým ostřílený těžkými boji ve středoevropském poháru. Tým, který nás před rokem na našem hřišti porazil devadesáti bodovým rozdílem.

RC Olomouc – RC Dragon Brno 16:15 (6:3)

Zatímco do Říčan odjelo v minulém kole jen 15 hráčů, tentokrát měli trenéři k dispozici mnohem větší výběr a tak mohli postavit silnou sestavu. V ní se po dlouhé době objevil domácí odchovanec Josef Kučera, kmenový hráč Petrovic, který je u nás na hostování. Velkou postavou byl i jeho bratr Michal, který odložil svůj konec kariéry. K dispozici byli také hráči na střídavý start z Ostravy a z Bratislavy.

Utkání jsme začali s důrazem na dobrou obranu v očekávání náporu Dragonu. Ten také přišel, ale nebyl tak důrazný jak jsme čekali. Přesto jsme byli zatlačeni k vlastnímu obrannému území a již v 8.min. byl potrestán žlutou kartou (a vyloučením na 10.min.) Standa Kvapil za nedovolené bránění. Z následného TK otevřel Žemlička skóre. V oslabení jsme dobře bránili a nepouštěli hosty k bodovacím příležitostem. V 16.min. dostal náš tým ránu, když se zranil Pepa Kučera a musel odstoupit. Naštěstí tyto události tým ještě více stmelily a po  návratu potrestaného hráče jsme se tlačili do skórovacích pozic. Ve 23. min. z TK srovnal Michal Kučera a brněnští začali dělat pravidlové chyby a dávali nám možnost ohrožovat jejich bránu. Po několika neúspěšných kopech se trefil až ve 39. min. Kvapil, navíc byl potrestán žlutou kartou hostující Tieber.

Oslabení soupeře na začátku druhého poločasu o jednoho hráče jsme brzy využili. Ve 43.min. se nám podařilo  po několika fázích přečíslit obranu a křídlo Adam Učeň pronikl do brankoviště. Teprve v tuto chvíli asi hostujícím hráčům došlo, že by měli, jako favorit utkání, pořádně zabrat. Bylo znát, že přidali na nasazení a snažili se hru co nejvíc zrychlit. Již za 6 min. po rychle rozehraném TK snížil pětkou Šuranský. Hra se začala výrazně obracet. Byli jsme pod velkým tlakem, ale dobrá obrana držela naše šance. V této činnosti vynikal především Michal Kučera, který tvrdými skládkami dával příklad ostatním spoluhráčům. V 69.min. nám dal soupeř možnost TK za nečistou hru a Kvapil dal skóre opět bezpečný rozdíl. S každou další minutou bylo jasné, že nám ubývají síly. Dragon toho využil až v 75.min. po tlačeném maulu z autu, pětku položil Caldaroni a úspěšný kop Žemličky znamenal naše nejtěsnější vedení. V infarktovém závěru nevyužil stejný hráč možnost TK a naše bojovnost byla odměněna vítězstvím.

Hráči si za svůj výkon plně zasloužili potlesk početných diváků. Nebyli jsme výrazně lepší tým, ale víc jsme chtěli uspět. Základem úspěchu však byla početná lavička a možnost postavit co nejsilnější sestavu.

 

Sestava Olomouce: 1-Dostál ( 70.min. Zemánek), 2-Vláčil, 3-Mráz, 4-Kurka © (51.min. Škopek), 5-Šmakal (41.min. Moravčík), 6-Urbánek, 7-Hrčko, 8-Kučera J. (16.min. Mihalik), 9-Poledna, 10-Kučera M., 11-Hladík (70.min. Puha), 12-Kvapil, 13-Čtvrtníček, 14-Učeň, 15-Mana. Střídali: Vymlátil, Košárek, Denko, Verbich, Prášilík, Ernst.

Body: Kvapil 6 (2TK), Učeň 5 (P), Kučera M. 5 (TK, KP)

Žlutá karta: Kvapil

Vývoj skóre: 0:3, 3:3, 6:3 / 13:3, 13:8, 16:8, 16:15

Rozhodčí: Tůma, Wognitsch, Habrda.

 

Pavel Bruno Pala, 5.9.2010

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY