Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > EXTRALIGA: Matný výkon a porážka ve Vyškově

EXTRALIGA: Matný výkon a porážka ve Vyškově

13.9.2010

EXTRALIGA: Matný výkon a porážka ve Vyškově

Ani druhé utkání venku se našemu týmu nepovedlo. Porážka ve Vyškově je o to smutnější, že domácí měli před utkáním z našeho týmu velké obavy.

Výborný výkon a vítězství nad brněnským Dragonem dávaly našemu družstvu šance i do utkání proti Vyškovu. Jenže náš tým má dvě tváře. Jednu doma a druhou venku. Platilo to i tentokrát. Od začátku týdne chodily omluvenky hráčů. Koho jsme tedy nemohli využít? K dlouhodobě zraněným Navrátilovi a Grmelovi přibyli Kučera Josef a Kurka. Do práce musel Kučera Michal, Moravčík, Kovács. Nemocní byli Kasal, Verbich, Polák. Jiné důvody měli Denko, Puha, Mihalik, Beneš. To je téměř jedno celé mužstvo a s tím už se těžko vyrovnává.

RC Vyškov – RC Olomouc 46:0 (15:0)

Na začátku utkání bylo vidět, že domácí mají z tohoto střetnutí větší obavy než my. Hráli bojácně, spíše jen odkopávali míče a nevěděli, jak na nás hrát. Jenže náš tým toho nedokázal využít. Hráli jsme sice na útočné polovině, ale nedokázali jsme si vytvořit dostatečný tlak. V 7.min. rozehrál Poledna rychlý TK, dobře pronikl, ale neměl podporu. Naše míče rozehrané do útoku byly nepřesné, hráči spolu špatně komunikovali. Až v 19.min. se dostali domácí poprvé do naší 22 a po nečisté hře v rucku nás trestají z TK. V tuto chvíli došlo v utkání ke zlomu. Z vyškovských opadla nervozita a převzali iniciativu. Ve 27.min. jsme neubránili mlýn, nařízený místo TK, třetí řada domácích útokem do zavřené strany zařídila první pětku. A hned z následného našeho výkopu jsme byli opět potrestáni za katastrofální obranu. Hráči nebránili v jedné linii, minuli tři skládky za sebou a dovolili tak Vyškovu znovu položit. Těsně před poločasem po jasném přečíslení v útočné řadě zabránil ještě jistému položení výborným zákrokem Učeň. Nejhorší poznatek z celého prvního poločasu byl ten, že jsme soupeři umožnili dostat se do hry. Místo abychom bodovali a utvrdili domácí v jejich bezradnosti, umožnili jsme jim vlastními chybami a nedisciplinovaností aplikovat jejich běhavou hru.

Druhý poločas jsme začali ve stejném útlumu, v jakém skončil ten první. Již ve 4.min. neubráníme mlýn v naší 22 a vazač domácích pokládá svou druhou pětku. Pak přišla dvacetiminutovka, kdy jsme se trochu srovnali a opticky vyrovnali hru. Byli jsme však nuceni i třikrát střídat pro zranění hráčů, což naší hře neprospělo. Přesto jsme mohli skórovat z TK ve 22 soupeře, ale místo toho kopeme jen do autu, ten domácí ubrání a přesunou hru na naší půlku. Tam po vyhraném mlýnu hrají míč do útoku a po našich třech minutých skládkách v 63.min. pokládají. V 70.min. se situace téměř opakuje. Další TK ve 22 místo kopu na branku rozehráváme rukama, ztratíme míč a Vyškov se s ním dostane až k položení. Naše útočné snahy sráží chyby v individuální obraně. V 77.min. individuálně pronikl útočnou řadou Kvapil, po skládce však přicházíme v rucku o míč a z protiútoku dostáváme pětku přímo pod branku. To už je na hráčích vidět frustrace z promarněného utkání a tak Vyškov ještě využije jeden útok do křídla k položení v nastaveném čase.

Náš tým nevyužil obrovské možnosti zvítězit na hřišti soupeře. Měli jsme lepší výchozí pozici, když i domácí trenéři přiznali, že z nás měli vážné obavy. Bohužel jsme tuto šanci nevyužili a konečný výsledek je pro nás více než krutý. Ale to jsou právě extraligové zkušenosti, které nám chybí a které by měly takové utkání zvládnout. Navíc se v tomto utkání někteří hráči nepotkali s formou a podali výkony hluboko pod své možnosti. Hře chyběl lídr, který by v kritických chvílích ostatní podpořil a zvolil správná řešení herních situací.

Sestava Olomouce: 1-Vymlátil (46.min. Prášilík, 50.min. Košárek), 2-Vláčil, 3-Mráz, 4-Škopek, 5-Šmakal (53.min. Ernst), 6-Urbánek, 7-Ziegelheim, 8-Dostál, 9-Poledna ©, 10-Kvapil, 11-Hladík, 12-Hrčko, 13-Čtvrtníček, 14-Učeň (78.min. Hebelka), 15-Mana. Střídali: Martinek.

Body:

Žlutá karta:

Vývoj skóre: 3:0, 8:0, 15:0 / 20:0, 27:0, 34:0, 41:0, 46:0

Rozhodčí: Bednařík – Kohout, Toman.

 

Pavel Bruno Pala, 11.9.2010

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY