Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Doma proti Nosorožcům

Doma proti Nosorožcům

13.11.2006 Olomouc - Nosorožci 38:24

Olomoucký tým se po dlouhé době sešel v optimálnější sestavě, což se stalo vůbec podruhé v podzimní části ligy (prvním takovým zápasem bylo utkání s Pragou). Nosorožci - dalo by si říct B tým Slavie - přijeli pouze ve 14 hráčích, neboť v sobotu hrála Slávie extraligu a junioři zase v Ostravě.

To ale neznamená, že by se do olomouckých od začátku pořádně nepustili. Olomouc byla zpočátku zatlačena do své 22", ale rojníci Nosorožců nedokázali svou váhovou převahu proměnit v pětku, hlavně díky většímu množství předhozů. Naopak v 8. minutě po hezké akci udeřili útočníci Olomouce - stav 7:0 pro domácí. Situace se opakovala, aby v 16. minutě opět domácí skórovali - 12:0. Olomouci se kupodivu dařilo v autech a dokonce občas získali i aut Nosorožců. Ráz hry ale pořád udávali soupeři, Hanáci jim ještě často věnovali trestné kopy za přepadávání - z jednoho takového trestňáku soupeř položil pětku ve 27. minutě 12:5. Hra se postupně vyrovnala. Olomoučané začali více vystrkovat růžky, položili další pětku v 32. minutě (19:5). Po krásné individuální akci Marcela Many se stav změnil na 24:5. Ve druhém poločase se hra přelévala ze strany na stranu. Zvláště potom, když se vyrovnal počet hráčů na hřišti, protože olomoucký hráč Mana dostal červenou kartu za šlapání na hlavu. Po individuálním průniku mlýnovky Poledny se měnil stav ve prospěch Olomouce na 31:5 - psala se 10.minuta druhého poločasu. I Když byly síly vyrovnány, byla to opět Olomouc, kdo pokládal stav 38:5. Po dalším prohřešku obdržel olomoucký Cisco žlutou kartu, z následného TK Jan Machaček bezpečně proměnil na 38:12. Naprosto zbytečně, téměř ve vyhrátém zápase, začali téci olomouckým, v některých případech, nervy, což hru Olomouce hodně oslabilo. Po dalším prohřešku Nosorožci opět korigovali na 38:17, aby vzápětí olomoucký Kvapil dostal další červenou, čímž úplně zbytečně oslabil tým! Nosorožci opět z TK korigovali na konečných 38:24.

Při pozdravení soupeři a rozhodčímu se objevilo další extempore z řad Olomouce - hráč Poledna naprosto zbytečně urazil rozhodčího, za což dostal další, již třetí, červenou kartu! Naprostá nesmyslnost všech tří červených karet bude Olomouc stát další body v příštích utkáních, neboť už tak ochuzená sestav, bude ještě nuznější. Naprosto zbytečné.

Za co lze Olomouc pochválit: obrana, individuální výkony takřka všech hráčů, vyborné taktické odkopy útokovky Kučeru, auty. Nad čím by se měla Olomouc zamyslet je jistě naprosto zbytečné kecání ve hře a zbytečné vylučování.