ČR - Švédsko

12.11.2012

Český tým prohrál i ve druhém utkání Evropského poháru národů divize 1B ve velmi pohledném a vyrovnaném utkání s překvapením divize Švédskem 18:22 po poločase 15:10. Prakticky celé utkání jsme si udržovali vedení a zlomovým okamžikem se ukázala až 70. minuta kdy dostal žlutou kartu a tím desetiminutový distanc Jiří Černý. Švédský mančaft se vzepjal k velkému tlaku ze kterého nutil Čechy k chybám, po kterých kopal 3 trestné kopy (73., 75., 79. minuta) Dustin Eaton a všechny proměnil! Otočil tak prakticky vyhrané utkání Čechů. Prvním mužem Švédů v utkání byl Robin Fransson, jenž zaznamenal 13 bodů a to musel v 52. vystřídat pro zranění.Když ve třetí minutě položil pětku Vojtěch Havel a tři minuty nato nadruhé straně z téměř totožné herní situace Fransson také za pět, bylo divákům jasné, že dnešní zápas bude vyrovnaný a nadmíru dramatický. Téměř celý první poločas jsme byli aktivnějším mužstvem a tvrdili jsme muziku. V čase 11:50 Češi předvedli akci světových parametrů. Čížek dlouhým překopem přenesl hru na levé křídlo, Jirman výtečně zpracoval a přehazoval na zakončujícího Máru! Hrálo se nahoru dolů a když v 18. minutě utekl rváček Rhys Allen a byl nemilosrdně složen, Švédi přišli o šišku, vypadalo to na český koncert. Jenže výborně atleticky a takticky připravení hosté čekali trpělivě na svoji příležitost. Ve druhé půlce se misky vah začaly překlápět na hostující stranu a nám chybělo trochu štěstí. V 55. jsme získali území, ale zbytečně jsme se připravili o body, když šiška putovala na hlavu Havla, čímž způsobil nepovolený předhoz. S postupujícím časem jsme se již jen bránili, ale na světelné tabuli svítilo příznivých 18:13 ve prospěch českého mančaftu. V 64. Jan Rohlík na poslední chvili sundal u levého rohového praporku Daniela Nissila a zabránil tak jisté pokládce. Deset minut chybělo do konce a na šišku na zemi si sáhl Černý, od rozhodčího dostal žlutou kartu a Švédi nás zařízli třemi trestnými kopy. Jinak výborný belgický sudí Ken Lambrechts odpískal konec podle slunečních hodin minimálně o 4 minuty dřív a nám zbyly oči pro pláč. Myslíme si, že problém s časem způsobil západ slunce, protože jak všichni vědí, když slunce nesvítí, neukazují ani sluneční hodiny …

I přes porážku a prakticky konec nadějí v divizi 1B ME, jsme hráli velmi dobré utkání. Vidět byl Pailodze, spolehlivě kopal Čížek, nadstandard odvedl Šťastný a Rohlík, ale nutno pochválit celý tým za bojovnost a soudržnost. Diváci se mohou těšit na další bitvy a vzhlížet k dalším zápasům s optimismem.