Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Červen + ragby = turnaje 7´s

Červen + ragby = turnaje 7´s

30.5.2009

Soubor:
rozpis_sevens_2009.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
42kB
Červen + ragby = turnaje 7´s

Červen je ve sportovním kalendáři mužů vyhrazen turnajovému okruhu Mistrovství ČR v ragby o sedmi hráčích. Zúčastní se ho i náš tým? Doufám že ano, protože je to dobrá příprava na klasické patnáctkové ragby a hlavně možnost, jak si prodloužit nešťastně krátkou sezonu a udržet si sportovní formu.

Ragby 7´s se těší ve světě velké oblibě a je to také jediná šance, jak dostat ragby do programu Olympijských her. Spousta zemí na sedmičky sází a potom z nich těží i klasické ragby. Skvělým příkladem je Portugalsko, které se sedmičkám začalo intenzívně věnovat, dosáhlo v něm úspěchu a vytěžilo z toho i jejich ragby XV, když postoupili až na světový pohár. Porovnání úrovně českého a portugalského ragby 7´s budeme mít možnost na kvalifikačním turnaji ME, který se uskuteční v Ostravě 6.-7.6.2009.

Zpět ale k českému okruhu. Tolik proklamovaná podpora ČSRU tomuto druhu ragby se zatím nijak neprojevila. Loňský okruh byl propadákem, ze tří plánovaných turnajů se uskutečnil jen jeden, částečně vinou nezájmu klubů a částečně vinou ČSRU administrativním zásahem do již přidělených turnajů. Vrcholem všeho bylo vyhlášení Mistra ČR po jediném turnaji, kdy tak STK musela učinit po rozhodnutí výkonného výboru ČSRU. Stala se jím Tatra Smíchov. Snad tedy letošní okruh bude úspěšnější a Mistr ČR vzejde skutečně ze tří kvalitních turnajů.

Co je jistého:

  • termíny a místa: 14.6. Slavia Praha, 21.6. Dragon Brno, 27.6. Říčany
  • první dva turnaje jsou kvalifikační, na třetí-finálový postoupí 8 nejlepších
  • na turnajích získávají týmy body za umístění, Mistrem ČR se stane družstvo s nejvyšším počtem bodů
  • novinkou je kauce pro přihlášený tým 5000,- Kč, která propadne pokud se tým turnaje nezúčastní
  • týmy nemusí stavět jen kluby, může být i společenství hráčů z různých klubů, podmínkou je jejich registrace v ČSRU

 

Rozpis celého mistrovství najdete v přiloženém souboru. Osobně přeji sedmičkovému ragby mnoho úspěchů, protože si myslím, že je to cesta budoucnosti.

 

 

Pavel Bruno Pala, 30.5.2009

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY