Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Celostátní turnaj starších žáků

Celostátní turnaj starších žáků

16.10.2007 Celostátní turnaj starších žáků

foto: Milan Kubatý
foto: Milan Kubatý

V neděli 14.10.2007 se konal I.celostátní turnaj starších žáků pod názvem „Coal OKD Cup“ na dvou hřištích: v Havířově a Ostravě.

Po odřeknutí několika družstev z Čech se ho zúčastnilo 6 týmů: Vyškov, Ostrava, společenství Olomouc/Havířov, Dragon, Zlín (tedy komletní sestava přeboru Moravy) a Říčany.

Turnaje se v dresu společenství zúčastnili 3 naši hráči – Martin Švec, Kuba Lang a Kuba Slíž. Především Martin patřil k nejlepším hráčům týmu.

Samotný turnaj se hrál ve dvou skupinách, v naší havířovské jsme se utkali s RC Zlín a Vyškovem.

V úvodním utkání s RC Zlín jsme po oboustranně neurovnané hře vyhráli 12:0, když jsme položili po pětce v každém poločase. V utkání s Vyškovem jsme již úspěšní nebyli a prohráli jsme 0:17 (0:12).

Po těchto utkáních se havířovská skupina přesunula do Mariánských Hor k bojům o umístění v turnaji. Naše společenství Olomouc/Havířov čekalo semifinálové utkání proti vítězi druhé skupiny RC Říčany. Kvalitní soupeř byl nad naše síly a po porážce 5:21 (0:14) na nás zůstal boj o bronz. Ani v něm jsme nebyli úspěšní a podlehli jsme domácímu týmy Mariánských hor 5:12 (0:7).

V turnaji jsme vybojovali čtvrté místo, které plně odpovídalo kvalitě jednotlivých týmů. Toto klání suverénně ovládly Říčany, které hrály velmi organizovaně a ve finále jednoznačně přehrály Vyškov 26:7. Turnaje se však nezúčastnily další kluby z Čech, takže potřebné srovnání s ostatními družstvy se nekonalo. Snad na jaře...

Konečné pořadí: 1. RC Říčany, 2. JIMI RC Vyškov, 3. Sokol Mariánské Hory, 4. společenství RC Havířov/RC Olomouc, 5. RC Dragon Brno, 6. RC Zlín.

 

Turnaj bedlivě sledoval a vás informoval

Bruno

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY